Inwersja pigmentów. Usuwanie laserem

Inwersja pigmentów i fakty dotyczące usuwania pigmentów tworzą mity wśród klientów na temat jakości i składu pigmentów do makijażu permanentnego.

Jak poprawić makijaż permanentny metodą usuwania i wybrać odpowiednią technologię?

W praktyce przeprowadziłam analizę składu pigmentów różnych firm. Natknąłam się na teorię, że istnieją pigmenty, które można usunąć tylko za pomocą lasera. Inne firmy pigmentów są usuwane tylko przez removerem. Używać laser do usuwania makijażu permanentnego lub Remover? Przeprowadzimy analizę.

Na rynku jest wiele pigmentów

Na rynku jest wiele pigmentów, cena każdego jest inna: pigmenty autorskie, mieszanki Mistrzów, pigmenty liderów. Pytanie: komu dać pierwszeństwo? Jak pracować z określonym pigmentem. Czy można usunąć makijaż permanentny do czystej skóry i dlaczego zmienia się kolor pigmentu po usunięciu laserem? Co nazywamy inwersję pigmentu?

Zrobiłam eksperyment, aby uzyskać odpowiedzi na te pytania. W praktyce zaobserwowałam proces inwersji pigmentów podczas usuwania laserem i usuwania removerem.

Inwersja pigmentów. Pigmenty do eksperymentu

Do eksperymentu zastosowano następujące pigmenty.

Pigmenty PREMIER: Dark Beautiful Brown (C), Dark Russet C092, Dark Sexy Silver C087, Toaster Umber. Pigmenty SIVAK: MOKKO, orzech laskowy, Różowy pastel. Sof Tap: Chocolate Truffle, German Chocolate, Hazelnut, Earth, Espresso, Café Vienna, Milk Chocolate, Café Ole. QOLORA: Brownish Oliva 409, Siberia 407, Desert Rose 105. PermaBlend: Tress Pink, Drackest Brown, Roxy Brown, Taup, Brunette, Double Black. Magic: Salmon #125, M-303, Full Lips 2, Super Black #500, M-302. Pigmenty Bora Bora: Mix 6, Papaya. Pigmenty DOREME: Poppy Poppy, Hvesenya nr 3.

Инверсия пигментов. Эксперимент
Przygotowanie do eksperymentu. Wybór pigmentów
Инверсия пигментов. Эксперимент
Oznaczenie pigmentów pod numerami

Wprowadzenie pigmentów

Wideo 1 – Wprowadzenie pigmentów. Doświadczenie

Doświadczenie – Wideo 2

Pierwszy kolor w 2 przejściach – Wideo 3

pigment PREMIER

W. 4 – Wprowadzenie pigmentu nr 2

Eksperyment – Wideo 5

Этот пигмент удаляется очень хорошо, в конце статьи Вы увидите фото после удаления красителя неодимовым лазером. Результат мне понравился. Называется пигмент Dark Rasset C092 – производитель PREMIER

Ten pigment jest bardzo dobrze usuwany, na końcu artykułu zobaczysz zdjęcie po usunięciu barwnika za pomocą lasera neodymowego. Wynik mi się podobał. Nazywany pigmentem Dark Rasset C092 – producent PREMIER

Pigment w rozcieraniu – Wideo 6

Sof Tap – Wideo 7

Używamy techniki ręcznej do wprowadzania pigmentów Soft Tap. Celem jest zidentyfikowanie cech usuwania tych pigmentów w wyniku zepsutej pracy (szczególnie po mikrobladingu).

Krok po kroku wprowadzono wszystkie pigmenty. Następnie przeanalizowano manifestację koloru w skórze testowanych pigmentów. Jest to ważne, aby dalej posiadać informacje: jak pigment objawia się w skórze klienta.

Proces eksperymentu. Inwersja pigmentu

Inwersja pigmentów
Zdjęcie natychmiast po wprowadzeniu pigmentów do skóry
Foto - proces gojenia pigmentów. Manifestacja koloru
Foto – proces gojenia pigmentów. Manifestacja koloru

Kiedy specjaliści usuwają nowoczesne pigmenty za pomocą lasera, często obserwują zmianę koloru pigmentu. Nazywa się to inwersją pigmentu – niezwykłą zmianą koloru, która jest sprzeczna ze standardową reakcją pigmentu na laser.

Co się dzieje? Co dalej z taką reakcją pigmentu na laserowe światło? Co się stanie, jeśli brwi zostaną przekształcone po ekspozycji na laser na żółty, różowy lub czerwony? Jak być z nieodpowiednim kolorze po usunięciu?

Inwersja pigmentów. Laserowe usuwanie brwi.
Zdjęcie w procesie usuwania makijażu permanentnego laserem. Obserwujemy inwersję pigmentu
Usuwanie pigmentu za pomocą lasera. Inwersja pigmentów
Zdjęcie po usunięciu laserem (po wygojeniu brwi będą miały jasny pomarańczowy odcień)

Laserowe usuwanie. Zabieg laserowego usunięcia tatuażu

Dzięki innowacyjnym removerem i sprzętowi laserowemu możesz usunąć prawie wszystko. Pytanie dotyczy się czasu, finansowych możliwości klienta. Ważna jest tutaj cierpliwość specjalisty i klienta.

Co oznacza pieczenie pigmentu po usunięciu laserem?

Usuwanie tatuażu przed i po. Inwersja pigmentów
Usuwanie tatuażu przed i po. Inwersja pigmentów
Inwersja pigmentów / Usuwanie tatuażu przed i po.
Wyleczony wynik brwi po 1 zabiegu usuwania laserem makijażu permanentnego

Co oznacza pieczenie pigmentu po usunięciu laserem?

Wielu rzemieślników i klientów uważa, że istnieje pieczenie pigmentu w skórze, gdy moc lasera czerpie. Wyjaśnię to łatwiej. Istnieje bardzo traumatyczne działanie lasera, które prowadzi do uszkodzenia skóry właściwej, oparzeń i powstawania blizn. Rezultatem jest zmiana struktury skóry.

Może to wpływać na proces usuwania pigmentu, ponieważ skóra ma zmiany w swojej strukturze. Gdy włókna kolagenowe są ciasno ułożone, a sploty naczyniowe są zakłócone-procedury usuwania będą trudniejsze. Oczyszczanie skóry z pigmentu będzie dłuższe. Spowalnia proces odzyskiwania. Klient musi to zrozumieć i nie obwiniać mistrza, że technicznie działa nie poprawnie.

Ile sesji jest potrzebnych do usunięcia?

Powodem powolnego usuwania makijażu permanentnego jest nie tylko skład pigmentu, ale także stan skóry klienta.

Jeśli fizjologiczne przyczyny stanu skóry są normalne, zwróć uwagę na technikę usuwania i jakość sprzętu laserowego. Z każdą sesją usuwania w skórze pozostaje mniej pigmentu.

Ile sesji jest potrzebnych? Zależy to od gęstości, techniki usuwania i składu chemicznego pigmentu w skórze.

Inwersja pigmentu. Doświadczenie z praktyki:

W mojej praktyce zdarzało się, że przez długi czas usuwałam brwi klientki. Przed świadczeniem moich usług klientce w centrum medycznym poddano trzy zabiegi usuwania laserem. Nie było rezultatu. Wykonano trzy zabiegi laserem i trzy zabiegi remuwerami (różnych firm). W rezultacie brwi przybrały bardziej miękki odcień. Będę z Tobą szczerą. W skórze pigment częściowo pozostał. Obecnie przeprowadzam dodatkowe zabiegi, które przyczyniają się do szybkiej regeneracji skóry. Proces usuwania makijażu permanentnego brwi nie jest zakończony.

Inwersja pigmentu. Doświadczenie z praktyki
Zdjęcie przed pierwszą procedurą usuwania
Proces usuwania pigmentu
Przed-po usunięciu (dolne zdjęcie to wyleczony wynik). Proces usuwania pigmentu trwa

Inwersja pigmentu. DOŚWIADCZENIE

Wideo 8 – początek eksperymentu. Laserowe usuwanie pigmentów

Laserowe usuwanie pigmentów

W wyniku usunięcia laserem w wielu przypadkach obserwuje się odwrócenie pigmentu. Usuwanie makijażu permanentnego wykonaliśmy dyszami do zimnych i ciepłych kolorów. Jak widać, po usunięciu kolor pigmentu nabiera jaśniejszego odcienia, po wygojeniu matowieje.

Удаление лазером

Inwersja pigmentu. Zdjęcie

Inwersja pigmentu. Zdjęcie
Inwersja pigmentu. Zdjęcie
Zdjęcie po usunięciu
Zdjęcie po usunięciu
Proces regeneracji skóry
Proces regeneracji skóry
Inwersja pigmentów. Zdjęcie
Zdjęcie w procesie gojenia po usunięciu laserem. Obserwujemy inwersję pigmentów. Niektóre pigmenty stały się ciemniejsze

Pigmenty do ust (proszę zauważyć) nie uzyskały czarnych (niebiesko-czarnych) odcieni. Sugeruje to, że pigmenty są bardzo stabilne w skórze, najprawdopodobniej nie mają w swoim składzie oskidów żelaza. Ich usunięto je za pomocą dyszy 532.

Co dzieje się pod wpływem lasera na pigment? Zachowanie pigmentu podczas usuwania laserowego jest następujące:pod wpływem wiązki laserowej (po usunięciu brwi) zimne odcienie zmieniają się w ciepłe, a ciepłe w zimne. Wszyscy mistrzowie są właścicielami tych informacji. Ale zwróć uwagę na zdjęcia: nie wszystkie pigmenty zmieniły kolor z ciepłego na zimny. Ponadto pigmenty PermaBlend (przechodzą w jasne kolory – żółty i czerwony), SofTap, BoraBora, Qolora (brwi) są poddawane złożonemu usunięciu. Pigmenty firmy Premier (idealnie zniknęły), pigmenty brwi Hvesenya – 6 uvstya poszły w jasnożółty, pigmenty A. Sivak dobrze się wycofały (brwi), Warga Magic (lekko rozjaśniła się, podobnie jak Borabora), ale dla Strzałki Magic pigmenty dobrze się usunęły.

Удаление лазером без применения ремувера
Tak wyglądają pigmenty, 9 miesięcy po pierwszej procedurze wprowadzania pigmentów – w 2018 r. przeprowadzono 3 procedury usuwania laserem. Należy zauważyć, że im dłuższy jest czasu między procedurami w Laserowym usuwanie pigmentów hybrydowych-wynik jest. Niemniej jednak należy użyć Remover, ponieważ laser nie radzi sobie z niektórymi producentami.

Inwersja pigmentu – zmiana koloru po usunięciu lasera 

Po usunięciu czerwonych, różowych odcieni, brązowych odcieni (szczególnie na ustach) obserwujemy przejaw szarości, błękitu. Sugeruje to, że tlenki żelaza były obecne w składzie pigmentu, a pod wpływem lasera nastąpiła zmiana wartościowości żelaza (inwersja koloru). A przy następnej procedurze zmienia się dysza do usuwania.

Niestety klienci nie zawsze zdają sobie sprawę, kiedy zostaną poinformowani, że usta mogą stać się czarne lub szare po usunięciu. Liczą na ciemnoczerwony, bordowy, ale nie Czarny. Najlepszą opcją jest posiadanie zdjęć pod ręką, aby przedstawić obraz wizualny.

Podczas usuwania laserowego uwalniana jest ogromna ilość energii, następuje mechaniczne rozszczepienie (kruszenie) pigmentu, a także reakcja chemiczna. W wyniku eksperymentu nie zaobserwowaliśmy kruszenia pigmentu w niektórych pigmentach (na przykład wargowych), być może jest on częściowo obecny, ale kolory warg mają w swoim składzie składniki organiczne, pigmenty te są tylko lekko rozjaśnione. Nie jest źle, jeśli są używane profesjonalnie-gąbki będą miały idealny kolor i z czasem kolor stopniowo zniknie ze skóry(dotyczy to przede wszystkim pigmentów Magic lip).

Zmiany koloru – to są związane ze składem chemicznym pigmentu. Ponieważ mistrz, który przeprowadza procedurę usuwania i nie posiada informacji o składzie pigmentu permanentnego, wówczas w procesie obserwujemy reakcję pigmentu na działanie lasera.

Inwersja pigmentu – wnioski z eksperymentu

Tak więc, w wyniku usuwania pigmentów i ich manifestacji w skórze, w mojej praktyce preferuję Pigmenty Premier (brwi), Sivak (brwi), Pigmenty Madis i Borabora lip, Qolora (wargi, ale cała paleta).

Każdy producent pigmentów ma swoje zalety i wady, najważniejsze jest to, jak mistrz posiada informacje w kolorystyce i technikach pracy. Informacji o usuwaniu pigmentów nie opisuję z myślą o producentach antyreklamowych, jednak mam swoją wizję produktów do makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego Wrocław: 1064 i 532

Aby uzyskać lepsze zniszczenie koloru, zaleca się przestrzeganie zasad korzystania z dysz do usuwania laserowego, dla czerwonych – 532, dla zimnych pigmentów – 1064. Szczegóły w artykule

Dodatkowe informacje: ważne jest, aby pamiętać, że na kolor skóry wpływają dwa rodzaje melaniny: eumelanina( ma kolor od brązowego do niebiesko-czarnego, obserwujemy we włosach) i feomelanina (czerwono-żółtawy pigment, znajduje się również we włosach, jest głównym pigmentem rudych ludzi, ma wpływ na kolor piegów na skórze klienta). Keratyna jest żółtym pigmentem.

Melanina

Melanina ma znaczący wpływ na regenerację skóry po usunięciu laserem i wynik makijażu permanentnego po wygojeniu. Znajduje się w naskórku, a pigment do makijażu permanentnego znajduje się w skórze właściwej. Melanina pełni funkcję ochrony naszego organizmu przed promieniowaniem UV i innymi agresywnymi czynnikami rakotwórczymi. Melanina zapobiega złośliwemu tworzeniu się komórek pod wpływem promieni ultrafioletowych i promieniowania jonizującego oraz zmniejsza gromadzenie się radionuklidów w organizmie.

Od czego zależy usuwanie pigmentów?

  • Usuwanie zależy od wieku klienta, grubości naskórka, zawartości pigmentu białego, czarnego, żółtego (skład pigmentu), stężenia pigmentu, techniki usuwania (laser i remower).

Wiek klienta. Wraz z wiekiem dopływ krwi pogarsza się, naczynia nabierają chłodniejszego odcienia.

Z wiekiem zmniejsza się przezroczystość naskórka (spowalnia proces naprawy komórek w warstwie podstawowej), zwiększa się grubość warstwy rogowej naskórka.

Usuwanie makijażu permanentnego zależy od stężenia pigmentu (gęsta, płynna, gęsta stylizacja, głębokość znalezienia pigmentu w skórze).

Skład pigmentu jest ważny podczas usuwania.

Inwersja pigmentów. Usuwanie laserem-1 zabieg
Usuwanie laserem-1 zabieg
Inwersja pigmentów. Usuwanie resztek pigmentu
Удаление остатков пигмента

INKJECT (INK-TECHNIQUE)

Ja przedstawię ogólne informacje na temat składu pigmentu i jego znaczenia w procedurach usuwania makijażu permanentnego. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku metodycznym INKJECT (ink-TECHNIQUE) oferuję dodatkową literaturę, na której można przeprowadzić szkolenie w zakresie koloryzacji i pigmentologii, usuwania makijażu permanentnego.

Pigmenty w składzie chemicznym Są podzielone na nieorganiczne i organiczne.

Aby usunąć pigment mineralny (kolor pigmentu ma znaczenie), stosuje się laser i Remover, lepiej jest użyć Remover do usunięcia syntetycznego (pigment uzyskany sztucznie).

Przykłady nieorganicznego (nierozpuszczalnego) pigmentu stosowanego w PM:tlenki żelaza, dwutlenek tytanu, ultramaryna, mangan fioletowy.

Pigmenty organiczne – intensywnie zabarwione, nierozpuszczalne. Jaśniejsze, bogatsze w kolorze, ale mniej odporne na kolor słoneczny. Pigmenty, które nie zawierają wypełniaczy nieorganicznych mają maksymalną siłę barwienia. Pigmenty stają się nierozpuszczalne dopiero po połączeniu rozpuszczalnego barwnika z pigmentem nieorganicznym.

W takim przypadku do usunięcia należy użyć lasera i Remover.

Należy również zauważyć, że pigmenty organiczne są mniej trwałe w czasie niż pigmenty mineralne, jasne w porównaniu do pigmentów mineralnych. Ale dziś materia organiczna zawiera pierwiastki nieorganiczne, w tym dwutlenek tytanu, Co daje stabilność koloru, a pigment nie migruje (użyj lasera i remuvera).

WNIOSEK

Stosując barwniki kremowe, możesz osiągnąć wyższy wynik w pracy. Mają wyższą zdolność krycia, więc proces usuwania jest trudniejszy.

Ważne: w procesie usuwania po zmianie koloru – inwersji – pigment staje się bardziej odporny na usuwanie, a usunięcie go zajmie około 1 – Czasami 1,5 roku. Po usunięciu składu mineralnego za pomocą lasera pozostaje materia organiczna, pigment zmienia kolor i skład chemiczny. Dalsze procedury usuwania są możliwe tylko przez Remover. Po zmianie składu pigmentu wykonaliśmy dodatkowe zabiegi laserem i zmieniliśmy dysze. Nie widzieliśmy wyniku, zaobserwowaliśmy tylko niewielką zmianę koloru.

Pigmenty warg pozostały na miejscu i tylko lekko się rozjaśniły (wszystkie pigmenty są wskazane w powyższym artykule – zwłaszcza Bora-Bora, Qolora, Magic). Po obróbce laserowej stały się jaśniejsze, po miesiącu minimalnie rozjaśniły się. Możesz używać ich w makijażu permanentnym, musisz pracować profesjonalnie, tak łatwo, jak to możliwe, aby stworzyć idealne usta bez wychodzenia poza kontur naturalnych warg. Sivak jest usuwany laserem dobrze, ale można go również wyczyścić za pomocą remuwera. SofTap należy stosować ostrożnie, ponieważ wskazałem powyżej-wysoka zdolność krycia (kremowa podstawa), ale proces usuwania jest trudniejszy. Brwi qolora-kremowy podkład, również trudniejsze do usunięcia. PermaBlend-jasna inwersja koloru po usunięciu-dalsze procedury usuwania są możliwe tylko przy użyciu Remover. PREMIER pigmenty całkiem dobrze zniknęły.

Dalsze usuwanie pigmentów jest możliwe tylko dzięki zastosowaniu remuverów

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO REMOVEREM

Działanie remuverów opiera się na fizycznym zniszczeniu cząstek substancji barwiącej, gdy część cząstek opuszcza przepływ limfatyczny, część może zostać przeniesiona do strupu, część jest niszczona przez fagocyty (komórki układu odpornościowego, które chronią organizm poprzez wchłanianie szkodliwych obcych cząstek, a także martwych komórek). W związku z tym przywrócenie skóry wymaga długiego czasu – 2 miesiące.

Jednoznaczne stwierdzenie, że należy używać tylko removerów do skutecznego usuwania makijażu permanentnego, nie jest profesjonalne. Inwersja pigmentu może być w każdym przypadku. Podczas procesu usuwania ważne jest również skorzystanie ze sprzętu laserowego. Czasami Laser radzi sobie z procesem usuwania, czasem Remover. Wszystko zależy od składu pigmentu i jakiego wyniku potrzebujemy po usunięciu.Gwarantuje usunięcie klientowi do czystej skóry z jednego zabiegu nie polecam. Z reguły w wielu przypadkach zawsze wymagana jest więcej niż jedna procedura. Procedury usuwania wymagają dużo wysiłku, czasu, cierpliwości ze strony klienta i Mater. Proces usuwania jest zawsze bardziej kosztowny.

Jeśli w tekście widziałeś błędy-napisz do mnie w komentarzach. Intensywnie uczę się języka polskiego, głównym moim językiem jest rosyjski. Ale chcę doskonale znać język polski.

Kiedy podoba Ci się artykuł-napisz komentarz. Życzę ci, abyś miał wysokiej jakości makijaż permanentny i nie usuwasz go.

Proszę zwrócić uwagę, że informacje zawarte w tym artykule na temat inwersji pigmentu nie są publikowane w celu antyreklamowania producentów pigmentów.

Każdy producent pigmentów ma swoje zalety i wady. Najważniejsze jest to, że mistrz ma informacje w kolorystyce i technikach tatuażu.

Z poważaniem specjalista makijażu permanentnego, specjalista usuwania laserowego Alesia Khokhlova (Millecenta)