Usuwanie zielonych brwi

Usuwanie zielonych brwi to złożony proces, podczas którego zachodzi zmiana chemicznej struktury pigmentu w skórze. Ostateczny rezultat usunięcia zielonego pigmentu zależy od czasu trwania procedury, cierpliwości klienta i profesjonalizmu specjalisty. Ważną rolę odgrywa także odpowiednia opieka po zabiegu.

Procedura usuwania zielonych brwi jest jedną z najbardziej skomplikowanych. Każdy klient przechodzi przez ten proces, który zazwyczaj trwa dość długo. W niniejszym artykule planuję omówić kwestie, które niepokoją kobiety z różnych zakątków świata. Moim celem jest jak najbardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym są zielone brwi i jak najlepiej usunąć zielony pigment.

Jak usunąć zielone brwi?

Usunięcie zielonego odcienia jest bardzo trudne. W organicznych składach pigmentów do makijażu permanentnego można wyróżnić kilka kierunków. Skład chemiczny paszportu pigmentów oraz technologia produkcji mają wpływ na rezultat po usunięciu zielonych brwi. Ważne jest, aby przed usunięciem brwi znać liczbę podstawowych procedur makijażu permanentnego brwi i ewentualnych dodatkowych procedur w przyszłości.

Aby prawidłowo wybrać metodę usunięcia, konieczne jest zrozumienie i uwzględnienie podziału pigmentów na następujące kategorie:

1 – Pigmenty ze starej szkoły, technika nanoszenia pigmentów ze starej szkoły. Ważne jest uwzględnienie chemicznego składu pigmentów do makijażu permanentnego od 2008 do 2010 roku do chwili obecnej.

2 – Pigmenty „Nowej szkoły”. Pierwsze kroki w używaniu najlepszych pigmentów. Nowa era pigmentów. Rewolucja. Zmiany w chemicznym składzie barwników. Początek stosowania pigmentów Perma Blend i podobnych pod względem składu barwników. Składy złożonych organicznych składników (2016-2017) w składach pigmentów do makijażu permanentnego i tatuaży. Pierwsze kroki w zmianie produkcji chemicznej. Zmiany w pigmentologii makijażu permanentnego.

3 – Pigmenty, które mistrzowie używali przed COVID-19.

4 – Przemysł makijażu permanentnego po COVID-19.

5 – (ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2020/2081 z dnia 14 grudnia 2020 r. Zmieniające załącznik XVII do rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) w odniesieniu do substancji wchodzących w skład tuszy do tatuażu lub makijażu permanentnego).(dopełnienie materiału do artykułu – marzec 2023 roku)

Jak usunąć zielony odcień brwi?

Popularne pytanie czytelników „Usuwanie zielonych brwi”. W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących tego, że można przykryć zielony kolor innym pigmentem, który zneutralizuje zieleń. Jednak odpowiedź ta nie zawsze jest poprawna. Istnieją różne przypadki. Nie zawsze konieczne jest użycie korektora. Dobry mistrz to kolorysta i z łatwością naprawi sytuację. Ale to nie zawsze jest takie proste. Należy przeprowadzić analizę sytuacji, określić pozostałość zielonego pigmentu w skórze.

Sytuacje z zielonymi brwiami. Przykłady

Istnieje kilka sytuacji, w których może pojawić się problem z zielonym odcieniem brwi w makijażu permanentnym. Oto kilka przykładów:

 1. Użycie niskiej jakości pigmentów (Usuwanie zielonych brwi): Jeśli mistrz użył pigmentów niskiej jakości, które zawierają niebieski lub zielony pigment, to z biegiem czasu mogą one ujawnić się na skórze w postaci zielonego odcienia.
 2. Nieudane połączenie istniejącego pigmentu: W przypadku istnienia wcześniejszego makijażu permanentnego lub tatuażu brwi, mieszanie nowych pigmentów może stworzyć nieprzewidywalny odcień, włączając w to zielony.
 3. Zmiana koloru w wyniku upływu czasu: Niektóre pigmenty mogą zmieniać swój kolor pod wpływem czasu, oświetlenia i innych czynników, prowadząc do pojawienia się zielonego odcienia.
 4. Reakcja z substancjami chemicznymi: Wzajemne oddziaływanie pigmentów z substancjami chemicznymi, takimi jak środki do pielęgnacji skóry lub środki czystości, może prowadzić do zmiany koloru brwi.
 5. Brak profesjonalizmu mistrza: Niedopełnienie procedur, nieprawidłowe użycie pigmentów lub błędy w procesie mogą powodować problemy z kolorem, włączając w to zielony odcień.

W tych sytuacjach ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą od makijażu permanentnego, który będzie w stanie właściwie zanalizować sytuację i zaproponować optymalne rozwiązanie dla usunięcia lub korekty zielonego odcienia brwi.

Reakcje alergiczne na pigment

Nie każdy korektor, który jest używany przez specjalistów, nadaje się do korekcji zielonych brwi. Złożone sytuacje w praktyce obejmują reakcje alergiczne po zastosowaniu korektora na skórę!

Reakcje alergiczne mogą pojawić się po użyciu czerwonego i pomarańczowego korektora. Mam wiele przykładów w mojej praktyce z usuwaniem zielonych brwi. Wiele klientek zwracało się do mnie o pomoc. Spotykałam się z reakcjami alergicznymi na brwiach po zastosowaniu korektora. Obecnie otrzymuję wiele listów z prośbami o poradę w sprawie naprawy sytuacji. Pomoc w konsultacji jest potrzebna zarówno mistrzom, jak i tym, którzy ucierpieli w procesie usuwania brwi.

Przyjrzyjmy się wynikom po gojeniu się. Pozostałości po gojeniu się nie zawsze satysfakcjonują ani specjalistę, ani klienta. To samo dotyczy nieudanej korekcji koloru zielonego odcienia. Z zielonymi brwiami nie jest wszystko takie proste. Wymaga to więcej dodatkowych procedur, niż oczekuje klient. Stan skóry klienta przed zabiegiem, kolor zielonego pigmentu w skórze, wiek i inne przyczyny wpływają na rezultat.

Niektórzy klienci przechodzą ścieżkę usuwania od 7 do 10 procedur. Piszą do mnie dziewczyny z różnych krajów. Nie wszyscy pozwalają na otwarte publikowanie swoich zdjęć. Strzegę tajemnicy klientów, choć powiem szczerze. Im więcej klientów zezwoli i udzieli pozwolenia na publikację swoich zdjęć, tym więcej kobiet zostanie uratowanych przed nieudanym makijażem permanentnym.

Przykład, kiedy nie można korygować brwi korektorem.

Przykład, kiedy nie można korygować brwi korektorem. Brwi są zbyt intensywnie zielonego koloru. W tym przypadku nie zalecam korzystania z korektora. Należy kontynuować proces usuwania.
Зеленые брови стали рыжими
Dziewczyna zwróciła się o konsultację. Brwi były zielone, a po usunięciu przyjęły łososiowy kolor. Nastąpiła inwersja koloru.
Czy zielone strupy na brwiach są normalne?
Specjaliści uważają, że każdy środek do usuwania makijażu permanentnego poradzi sobie z zielonym kolorem. Błąd tkwi w wyborze metody usuwania i środka. Dla każdego odcienia zieleni potrzebny jest specjalny rodzaj removera. Kolor zielony i skład removera są istotne.
Удаление зелёных бровей - сложные ситуации
Istnieje wiele sytuacji, w których popełniane są błędy zawodowe w procesie i wyborze metod usuwania zielonych brwi

Jak usunąć zielony kolor brwi?

Jak usunąć zielony odcień z brwi? W internecie i na forach można znaleźć wiele nieprawdziwych i nieprofesjonalnych informacji. Wiele niejasnych artykułów z celem promocji usługi. Reklama może dotyczyć magicznego removera. Piszą różne bzdury. Kiedy otwieram Instagram lub Google, widzę niegramotne, nieprofesjonalne treści i nieadekwatne podejście do klienta. Jednak klienci czytają, klienci cierpią, klienci połykają informacje. Otrzymujesz nieprawdziwe informacje nawet w salonach urody. Fałszywe informacje dostarczają również w elitarnych szkołach (które tak się same pozycjonują!) i od „elitarnych mistrzów”.

To, co piszą mistrzowie, to, co piszą klienci – to szaleństwo w przemyśle makijażu permanentnego.

Prawie codziennie otrzymuję informacje o różnej treści od mistrzów i klientów. Nie przestaję się dziwić ludziom i sytuacjom z zielonymi, fioletowymi, łososiowymi i żółtymi brwiami. Nie jestem w stanie pomóc wszystkim, ponieważ każdy klient nie przyjedzie do mnie z drugiego końca świata. Ale jeśli czytasz mój blog, mam nadzieję, że informacje te okażą się pomocne w Twojej sytuacji.

Zielony kolor brwi

Na brwiach zielony kolor może mieć różne odcienie.

Kolor brwi do usunięcia zmywaczem może być następujący. 1 – gęsta chłodna zieleń na brwiach. 2 – jasna, ciepła zieleń. 3 – jasnozielone brwi z jasnożółtym odcieniem. 4 – ciemne szaro-zielone brwi, ciemne bagienne brwi.

Dlaczego pojawia się ZIELONY kolor brwi?

Przyczyna 1 – zieleń została dodana jako stabilizator do pigmentu. Przyczyna 2 – zieleń była używana jako korektor do czerwonego pigmentu. Bardzo często zieleń pigmentu ujawnia się podczas usuwania beżowych odcieni laserem. Rozczarowuję tych, którzy wykonują kamuflaż w obszarze twarzy. Na przykład kamuflaż w okolicy ust lub odmładzające procedury Bi-Bi Glou. Jestem przeciwny kamuflażowi w obszarze twarzy. Ale są procedury, które są wyjątkiem.

Wyjątkiem dla procedur kamuflażu są:

 1. Wskazania do przeprowadzenia procedury kamuflażu (zgodnie z orzeczeniem lekarza);
 2. Wskazania do korekty wyglądu (praca ze bliznami, witiligo, celem jest pomoc klientowi, przeprowadzenie estetycznej procedury).

W takich przypadkach procedura kamuflażu jest naprawdę ważna. Specjalistów w tej dziedzinie jest bardzo mało. Nie wszyscy rozumieją, co robią i jak to będzie wyglądać po zagojeniu. Wielu mistrzów oferuje szkolenia i bierze modele. Szkolenie jest drogie i nie zawsze wysokiej jakości. W przypadku nieudanych prac – usunięcie kamuflażu z twarzy jest bardzo trudne. Skutkiem może być ujawnienie się zielonego pigmentu. Zieloność może pojawić się niekoniecznie po pierwszej procedurze usuwania. To może być etap drugi lub trzeci. I nawet na czwartej procedurze może pojawić się zieleń.

Możesz zapytać – po co usuwać kamuflaż. Wszystko jest piękne! Wyjaśnię – profesjonałów jest bardzo mało. Zdejmijcie różowe okulary. Procedury Bi Bi Glou, a także ukrywanie ciemnych kół pod oczami to promocja, oszustwo. Skutki możecie zobaczyć rok po procedurze lub później. Jestem przeciwny kamuflażowi w obszarze twarzy. Jeśli nie masz nic do stracenia i nie akceptujesz postępu w kosmetologii – wykonaj procedurę. Jeśli potrzebujesz panda-kół pod oczami – wykonaj procedurę. Może masz szczęście. Staniesz się wyjątkiem od reguły. Poprawić i usunąć – zawsze bardzo trudno, to kosztuje, to stres dla klienta.

Beżowe odcienie do kamuflażu są bardzo trudne

Beżowe pigmenty różnych producentów wymagają wysokiej kwalifikacji, zwłaszcza w przypadku pracy ze bliznami. Obecnie popularna jest procedura tonizacji rozstępów i blizn przy użyciu pigmentów. Mistrzowie aktywnie reklamują swoje usługi, ale często pomijają możliwe skutki.

Naprzykład, w jednej profesjonalnej grupie „elitarna mistrzyni” opublikowała zdjęcie pracy, gdzie użyto białego pigmentu (jasnego koloru skóry) do zakrycia pigmentacji wokół brodawki. Niestety, sytuacje, gdy trzeba usuwać nieudany permanentny makijaż, są dość powszechne w mojej praktyce. Mistrz o inicjałach P. popełniła błąd techniczny, używając pigmentu do korekty w tym obszarze, i niestety ten pigment nie przylgnął, odpadając razem z górną warstwą skóry. W rezultacie powstała blizna wokół brodawki bez pigmentacji. Jednak najbardziej niepokojące jest to, że niektórzy specjaliści uznali to za sukces, ponieważ udało się pozbyć się pigmentacji wokół brodawki. To niewiarygodne. Rozumiecie, o czym mówię?

Pigmentację wokół brodawki pokryto jasnym kolorem w sposób niefachowy i spowodowano bliznę u klientki, ale co gorsza, pigment odpadł wraz z korą! W grupie jest ponad 1000 osób. Wszyscy pracują w permanentnym makijażu. Najgorsze jest to, że niektórzy mistrzowie uznali to za plus, że pigmentacja wokół brodawki zniknęła. A co z blizną? A co z klientką z blizną wokół brodawki?

Oszustwo klientów w permanentnym makijażu. Brak profesjonalizmu i trendy w reklamie. Mistrzowie, którzy podają się za „elitarnych profesjonalistów” – to wszystko zniszczy dziedzinę permanentnego makijażu.

Zielone brwi – przykłady nieudanych prac

W przypadku usuwania pigmentu testujemy niewielki obszar skóry laserem. Wykonanie testu jest istotne. W przypadku pojawienia się skomplikowanych składników organicznych w pigmentach, po nieudanych sytuacjach usuwania, zachęcam specjalistów do przeprowadzania testów (laser) przed usunięciem permanentnego makijażu.

Zdjęcie przed korektą zielonych brwi
Zdjęcie przed korektą zielonych brwi
Brwi w procesie gojenia - 2 tygodni
Brwi w procesie gojenia
Zdjęcie konsultacyjne. Tych brwi nie można skorygować.
Zdjęcie konsultacyjne. Tych brwi nie można skorygować. Wyniki dotyczące liczby potrzebnych zabiegów usuwania – można to określić dopiero po 1 zabiegu usuwania.

Кażda procedura to dodatkowa warstwa pigmentu. Kiedy pigment leży warstwami (różne jakościowo i składem pigmenty, różni specjaliści przeprowadzają procedurę), wtedy makijaż permanentny usuwany jest różnymi metodami. Ważne jest stosowanie lasera i removera. W konsekwencji proces usuwania będzie postępować stopniowo. Stopniowe usuwanie pigmentu z skóry.

Test usuwania, obserwujemy klienta. Wyciągamy wnioski na temat gojenia. Czy jest dynamika usuwania czy nie. Inwersja koloru ujawnia się od razu. Remover używamy do szaro-zielonych odcieni, ciemno-zielonych. Gdy po laserze pojawia się pomarańczowy kolor – usuwanie kontynuujemy removerem. Fioletowe, brązowe kolory – proces usuwania kontynuujemy removerem.

Każdy rodzaj removera oddziałuje inaczej na odcień brwi. Dlatego zawsze proszę klientów o przesyłanie zdjęć do analizy. Opisujesz sytuację szczegółowo. Każdy przypadek to indywidualna analiza.

Przed procedurą usuwania removerem specjalista musi przeprowadzić analizę sytuacji. Ważne jest: 1 – pigment przed usuwaniem zielonych brwi, 2 – kolory pigmentu po usuwaniu laserem. Zwróć cię uwagę na kolor pigmentu po gojeniu. Chodzi o to, że chemiczne właściwości różnych rodzajów removerów działają inaczej z różnym pozostałym kolorem. Dla każdego organicznego koloru w skórze używam specjalnego removera.

Dlaczego kolor beżowy zmienił się na zielony? 

В korekcie makijażu permanentnego za pomocą lasera – beżowy pigment może zmieniać się w następujące kolory: żółty, szaro-żółty; szary; zielony. W korekcie niskiej jakości makijażu permanentnego ważne jest uwzględnianie własnego pigmentu klienta, stosowanie wysokiej jakości pigmentów do korekty oraz przeprowadzanie procedury z korektą.

Często można usłyszeć następujące. Po pierwszej procedurze makijażu permanentnego pojawiają się przerwy – co oznacza, że mistrz wykonał pracę niskiej jakości. Jest to jednak nieprawidłowe stwierdzenie, o czym opowiem później.

Niekiedy klient uparcie prosi mistrza o intensywniejszy pigment. Życzenie klienta, aby obejść się bez korekty i uzyskać jaśniejszy rezultat, nie jest zalecane. Kiedy po zagojeniu pojawiają się niedoskonałości (skóra nie jest jak biała kartka papieru), zawsze można ostrożnie dodać kolor dla osiągnięcia idealnego rezultatu. To może wymagać nie jednej, ale dwóch procedur korekcyjnych.

Pamiętajmy: wgłębienia lub niewłaściwa technika zgodnie ze składem pigmentu są trudne do naprawienia. Zawsze dla klienta bardziej opłacalne jest zapłacić za dodatkową procedurę – korektę (dopigmentację). Usuwanie makijażu permanentnego nie jest korzystne dla klienta.

Korekta lub usuwanie makijażu permanentnego

Korekta (dopigmentacja) w makijażu permanentnym to pełnoprawna dodatkowa procedura makijażu permanentnego, dzięki której poprawia się rezultat po pierwszej procedurze, podkreśla się kształt, dodaje się koloru i gęstości pigmentu.

Usuwanie makijażu permanentnego zielonych brwi – to skomplikowana procedura kosmetyczna, po której następuje długi proces regeneracji. Cudów po pierwszej procedurze usuwania nie oczekujcie. Cena usuwania makijażu permanentnego jest wysoka. Zarówno praca laserem, jak i removerem jest trudna. Tutaj trzeba znać procesy biologiczne skóry, chemię, pigmentologię, technologię stosowania metodyki. Nie wszyscy lekarze, którzy pracują z laserowym sprzętem, znają pigmentologię, nie wszyscy specjaliści mogą technicznie poprawnie przeprowadzić proces usuwania.

Jak już wcześniej wspomniałam, pigmentologia makijażu permanentnego przechodzi różne etapy rozwoju. Specjalista, który zna pigmenty PMU od ponad 10 lat, który zna chemię, medycynę, biologię, rozumie procesy chemiczne removera + pigment – może dobrać właściwą metodę usuwania zielonych brwi. Wszystko zależy od tego, kiedy wykonana procedurę, i jakimi pigmentami.

Proces usuwania brwi Wrocław
Proces usuwania brwi Wrocław
Usuwanie zielonych brwi Wrocław".
Usuwanie zielonych brwi Wrocław
Usuwanie brwi removerem (1 rok)
Usuwanie brwi removerem (1 rok)

Co nie wolno robić z zielonymi brwiami

Nie zaleca się stosowania lasera. Specjaliści mogą zalecać różne metody usuwania brwi i obiecywać pozytywne rezultaty. Bardzo popularny jest laser pikosekundowy. Dynamika usuwania nie zawsze jest pozytywna. Ten laser nie radzi sobie w 100% z zielonymi brwiami. Wszystko zależy od chemicznego składu barwników!

Pierwsza zasada. Pojawił się zielony odcień – używamy removera. Ponownie podkreślam, że remuvery mają różny skład chemiczny. Oczywiście, stwierdzenie, że remover działa ze wszystkimi rodzajami pigmentów, nie zawsze jest prawdziwe (zmiany w składach pigmentów)! Z nowymi pigmentami to już nie działa (liczymy czas od COVID-19).

Zmiany w artykule „Usuwanie zielonych brwi” (marzec 2023) Teraz, z pojawieniem się nanopigmentów, a także zmianą składu pigmentów, nie można używać jednego removera dla wszystkich przypadków. Dlatego proszę o opinie od tych, którzy potrzebują pomocy. Dla każdego przypadku jest własny remover.

Druga zasada. Nie można stale stosować jednej metody usuwania zielonych brwi.

Brak zmiany zielonego koloru skóry. Wykonaliście 1-2 procedury, a efektu nie ma. Ważne jest zmienić metodę usuwania.

Trzecia zasada. Pamiętajmy, że podczas laserowego usuwania wiele nowoczesnych pigmentów może być odporne na ciepło, nierozpuszczalne w kwasach, zasadach i innych zasadach. Ponadto w składzie pigmentów mogą znajdować się stałe cząstki pigmentów o dużej masie molekularnej, które podczas podgrzewania nie rozpryskują się na drobne cząstki. W tym przypadku laser jest bezradny.

W składzie zielonych brwi bardzo często obecny jest czarny węgiel.

Czarny węgiel w pigmentach do makijażu permanentnego

Karbon czarny, zgodnie ze swoim składem chemicznym, jest zdolny do tworzenia krystalicznej struktury sieciowej, będąc nieorganiczny w składzie. W jego składzie mogą również znajdować się organiczne domieszki węglowodorów. Im więcej domieszek zawiera pigment, tym trudniejsze jest usuwanie pigmentu ze skóry. Ważne jest także uwzględnienie w składzie barwnika indeksu kolorystycznego żółtego pigmentu, procentu dwutlenku tytanu, a także procentu dodatkowych pigmentów. Określenie tych parametrów w praktyce przed przeprowadzeniem procedury usuwania jest częścią specjalnego programu edukacyjnego z pigmentologii dla specjalistów, wykonujących usuwanie za pomocą lasera i remuvera.

Liczba przeprowadzonych procedur makijażu permanentnego przez różnych specjalistów może wpływać na procentowy udział organicznych składników w kolorze makijażu permanentnego.

Poniżej przedstawiono analizę procesu usuwania zielonych brwi, w której rozważane są możliwe błędy w technologii usuwania. Mam nadzieję, że ten przykład pomoże wielu specjalistom unikać błędów w przyszłości i odpowie na pytania klientów.

Usuwanie zielonych brwi 1 rok. Odpowiedź dla klientki

Uzupełnienie artykułu (19.03.2023)

Do mnie zgłosiła się klientka na konsultację (miasto Krasnojarsk). To nie pierwszy przypadek usuwania zielonych brwi. Opiszę sytuację szczegółowo. Wystąpiły błędy podczas usuwania permanentnego makijażu. Opiszę sytuację krok po kroku.

Klientka przesłała mi zdjęcia. Według słów klientki: „rok usuwała u mistrza, potem usuwanie było w klinice – oto rezultat” – zobacz zdjęcia poniżej.

Przed usunięciem w klinice brwi wyglądały tak, po usunięciu w klinice – brwi prezentują się następująco –11 razy po usunięciu!

11 razy po usunięciu!
После лазера Fatoma
Wynik po usunięciu laserem Fatona. Po zabiegu brwi wyglądają tak. Analiza zdjęcia – słaba dynamika. Lepiej ocenić rezultat po miesiącu. Nie zalecam ponawiania procedur laserem

Analiza sytuacji i procesu usuwania

1 – Kiedy wykonano pierwszy permanentny makijaż? (listopad 2019 roku)

Pierwszą aplikację makijażu permanentnego na brwi przeprowadzono w listopadzie 2019 roku. Możliwe, że w składzie pigmentu występowały skomplikowane organiczne składniki. W 2019 roku nikt nie zastanawiał się nad procesami usuwania. Od 2017 roku przeprowadzałam eksperymenty chemiczne z pigmentami różnych firm, co wywołało moje zaniepokojenie składem wielu z nich.

Niestety, większość prób wyrażenia opinii na temat składów pigmentów i procesów usuwania była tłumiona przez tych, którzy je sprzedawali. Pigmenty były oferowane zarówno początkującym mistrzom, jak i doświadczonym profesjonalistom, co świadczyło o charakterze biznesowym tego sektora.

Moje badania, analizy i eksperymenty (w tym na mojej własnej skórze) prezentowałam na kongresach od 2018 roku. Wówczas specjaliści nie przykładali do tego większej wagi, a moje działania nie wywoływały większego zainteresowania.

Po pewnym czasie specjaliści zaczęli napotykać poważne problemy z usuwaniem. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące pigmentów (REACH – Rejestracja, Ocena, Autoryzacja i Ograniczenie Chemikaliów) – europejska organizacja zajmująca się rejestracją, oceną, autoryzacją i ograniczeniem chemikaliów. Sytuacja zmieniła się na korzyść klientów. Dwa pigmenty – Niebieski 15 i Zielony 7 – zostały zakazane. Ograniczenie dotyczy także Zielonego 16 – dopuszcza się go w ilości do 0,1% w składzie.

Niebieski 15 (niebieski) i Zielony 7 (zielony) uznaje się za potencjalnie szkodliwe dla zdrowia i wymaga się, aby producenci zastąpili je innymi składnikami. Niemniej jednak nie udowodniono bezpośredniego związku między ciężkimi chorobami a pigmentami do tatuażu.

Крах po trzecim mistrzu

Twoje słowa „Po trzecim mistrzu – usunięcie laserowe, brwi poszły w blizny i zbyt intensywnie pachniały spalenizną, brwi zazieleniały. Dzięki Bogu, wszystko się obejdzie, nie było ani ran, ani opuchlizny. I musiałem wrócić do drugiego mistrza. Od 12.01.22 do 04.02.23 usuwano zarówno laserem, jak i removerem.”

Odpowiedź: błąd – moc lasera + jeśli Twoje brwi były pokolorowane tym farbem (skóra i włoski) – bardzo intensywnie pokolorowane farbą przed procedurą usuwania, brwi mogą również przybrać zielony odcień.

Błąd popełnił również drugi mistrz. Wróciłeś, a brwi zaczęto usuwać zarówno laserem, jak i removerem. Ważne jest tutaj, jaki był kolor i jaki był remover.

Jednym z istotnych błędów było to, że po trzecim mistrzu należało przeprowadzić procedury regeneracyjne. To kilka zabiegów mezoterapii, odpowiednia lecznicza pielęgnacja po zabiegu. Wyleczyć skórę (pomóc skórze w regeneracji), a następnie przystąpić do procedury usuwania removerem.

Po zazielenieniu brwi – jak to zaszło u Ciebie – konieczne było dobranie odpowiedniego removera do usuwania.

W zależności od tego, jaki był zielony kolor brwi zaraz po zjawieniu się – do procedury przypisywany jest specjalny remover. Wcześniej pisałam w artykule, że brwi z zielonym kolorem mogą być zupełnie różne. Dla różnych brwi – różny remover.

Jeśli zachodzi proces usuwania, to proces regeneracji powinien być dostosowany indywidualnie dla każdego przypadku.

Teraz wracamy do ostatecznego punktu usuwania. Co zrobione, to zrobione.

Błędy były już na początku

Tu zarówno błędy w obszarze obsługi klienta, jak i technologii. Dla Ciebie – pielęgnacja jest bardziej skomplikowana. Jeśli istnieje możliwość naprawienia tego, co już jest, lepiej to zrobić.

Skład nowoczesnych barwników jest skomplikowany do usunięcia.

Jeśli istnieje możliwość powiedzenia pierwszemu specjaliście, że coś jest nie tak z kolorem brwi (tak jak u Ciebie po roku), koniecznie trzeba to zrobić. Mistrz może nie wiedzieć, jak pigment zachowuje się po pewnym czasie. Brak wiarygodnej analizy barwników.

Powrót do pierwszego mistrza to nie wstyd, nawet jeśli zdecydowałeś się pójść do kogoś innego.

Dalej. Martwi mnie to, że było 3 zabiegi usuwania u drugiego mistrza. Albo brwi były bardzo ciemne, albo technika usuwania była niewłaściwa, albo chodzi o remover.

ZALECENIA DLA CIEBIE

Wyeliminuj farbę do brwi, o której wspomniałeś. Skład chemiczny barwi twoją skórę. Na razie tego nie rób. Rozumiem, że chcesz piękne brwi. Teraz ważne jest zrobienie następującego.

Polecam zakup maści Actovegin. Przepisuje się go do leczenia ran (owrzodzenia różnej etiologii, oparzenia, troficzne zaburzenia (odleżyny), zaburzenia procesów gojenia ran). Profilaktyka i leczenie promieniowania skóry i błon śluzowych w terapii promieniowej. 5%. Stosujesz przez 2 tygodnie 3 razy dziennie. 2 razy wmasowujesz. 3 razy wcierasz, następnie aplikujesz maść grubszą warstwą.

3 tydzień (rozpoczynasz stosowanie 1 z tych preparatów przez co najmniej 1 miesiąc):

 • Żel Strataderm do leczenia blizn 10 g
 • Prostokątna płytka silikonowa (można użyć)
 • Żel Kontraktubeks w tubie 20 g
 • Krem Dermofibrase 30 g
 • Żel kosmetyczny Fermencol 30 g
 • Żel Strataderm do leczenia blizn 5 g

Również dobre dla regeneracji może być krem Cicatrix. Podniesie elastyczność, nawilży bliznowate tkanki i usunie fizyczne dolegliwości. Jeśli chodzi o brwi, możesz to odczuwać tylko fizycznie. Ale ważne jest dla nas przygotowanie skóry do dalszych procedur. Brwi trzeba usunąć (1-2 zabiegi), jeśli planujesz nałożenie normalnego koloru.

W tej sytuacji laser nie pomoże

Jeśli będziesz stosować te preparaty przez półtora miesiąca (o których opisałam powyżej), to po 1,5-2 miesiącach możesz przystąpić do procedury usuwania.

W twoim przypadku (na podstawie ostatniego zdjęcia) najlepiej jest użyć removera CRC. Oczywiście, jeśli taka możliwość istnieje. Po zabiegu otrzymasz specjalny preparat do pielęgnacji domowej. Możesz używać removera Swiss Color (pomaga łatwo usunąć zieleń, jak na zdjęciu – w twoim przypadku). Jednak, analizując twoje ostatnie zdjęcie, CRC remover będzie dla ciebie lepszy.

Wystarczą 1-2 procedury, aby następnie uzyskać lekkie, piękne brwi. Odmówię od razu usuwania brwi do zera bez blizn – to zajmie co najmniej rok, a może i 2 lata, aby stopniowo usunąć pigment bez blizn.

Ważne jest – w trakcie usuwania, w trakcie leczenia, w trakcie dbania o brwi – absolutnie nie farbować brwi w żadnym wypadku. To pogarsza sytuację.

CRC czy inny remover?

Remover, który podałam Państwu, bez reklamy. Możesz używać innych removerów (preparatów) według własnego uznania. Odpowiedzialność za proces spoczywa na Państwie i na mistrzu, który będzie przeprowadzać procedurę usuwania. Lepszy dla Państwa będzie jednak CRC.

Jeśli kształt brwi jest dla Państwa odpowiedni, to nie zalecam usuwania do czystej skóry, ponieważ proces usuwania jest skomplikowany (1-2 procedury, jedna wystarczy). Dodatkowo nie zapomnijcie o procedurach regeneracyjnych skóry.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomoże Państwu, i wspólnie z mistrzem, będziecie zadowoleni z rezultatu.

Jeśli czytasz artykuł i znalazłeś dla siebie odpowiedzi, proszę o podzielenie się tą informacją z innymi kobietami.

Bądźcie uważne podczas podejmowania decyzji, nigdy się nie śpieszcie, zawsze zastanawiajcie się nad konsekwencjami.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub konsultacji, możesz umówić się online lub odwiedzić mnie osobiście. Każdy przypadek analizuję indywidualnie, udzielam istotnych porad.

Mogą Państwo również znaleźć mnie na Facebooku i Instagramie. Będę bardzo wdzięczna, jeśli podzielą się Państwo linkiem do informacji na swojej stronie, aby więcej kobiet dowiedziało się o procedurach usuwania.