Usuwanie piegów po makijażu permanentnym

Usuwanie piegów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w dziedzinie usuwania makijażu permanentnego. Chociaż mogłoby się wydawać, że usuwanie brwi jest najbardziej popularnym zabiegiem. Od roku 2022 sytuacja związana z usuwaniem piegów może wydawać się niezrozumiała i kontrowersyjna.

Zgodnie z przepisami „O ochronie danych osobowych klientów”: nie mam prawa prezentować zdjęcie prac. Mówię o zdjęcie wykonane przez innych specjalistów. Zwłaszcza, jeśli są one uznane za nieatrakcyjne. Mieszkając w Polsce, obowiązują tutaj rygorystyczne zasady dotyczące publikacji prac bez zgody klienta.

Ale jest sytuacja inna. Klient posiada wysokiej jakości „piegi” (makijaż permanentny), wówczas może wyrazić zgodę na udostępnienie zdjęcia. Sytuacja inna, jeśli rezultat makijażu permanentnego piegów klienta jest niezadowalający. Należy uwzględnić, że nikt nie wyrazi zgody na publikację zdjęcia w takim przypadku.

Usuwanie piegów – problem numer 1

Eksperyment – usuwanie piegów

Usuwanie piegów – problem numer 2

Dlaczego klienci robią sobie piegi?

Usuwanie piegów za pomocą lasera

Remover

Usuwanie Piegów: skuteczność i bezpieczeństwo removera

Błędy mistrzów podczas usuwania piegów

Usuwanie piegów – problem numer 1

Usuwanie piegów

Usuwanie piegów – problem numer 1 – specjaliści publikują zdjęcia klientów bezpośrednio po zabiegu. Klient jest szczęśliwy. Może to być kobieta lub mężczyzna. Uśmiecha się z emocji, ale po wygojeniu pojawiają się pułapki zabiegu.

Wielu klientów boi się mówić o tym publicznie.Nikt nie chce wyglądać śmiesznie w oczach społeczeństwa. Kobiety nadal faworyzują mistrza, chociaż w rzeczywistości istnieje uraz psychiczny w duszy.

A co najciekawsze, wielu radzi innym, aby wykonali tę samą procedurę. Wiele osób myśli w ten sposób. „Mam zabieg niskiej jakości – niech moja przyjaciółka również będzie miała zabieg niskiej jakości”. Jest to czynnik psychologiczny, aby pomścić za swój dyskomfort.

Niewielu ludzi potrafi przyznać się, że rezultat nie spełnił ich oczekiwań. Gruba warstwa makijażu, ukrywanie wad, uraz psychiczny, brak samoakceptacji – to wszystko możemy zaobserwować u klientów. To jest nieudany makijaż permanentny „Piegów”.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego piegów mamy inne myśli. Gdy klientka miała tylko makijaż, narysowała sobie piegi – to jedna strona sytuacji.

Druga strona – to problem psychologiczny. Budzisz się każdego ranka i cały czas widzisz kropki na swojej twarzy.

Rezultat: widzisz inną twarz. I tu pojawia się pytanie – jak to usunąć. Piegi irytują klienta.

Eksperyment – usuwanie piegów

Przeprowadziłam eksperyment z moimi klientkami, związanym z makijażem permanentnym piegów. W tym celu stworzyłam specjalną kompozycję, która utrzymywała się na skórze klienta przez 2-5 dni.

Efekt mamy bardzo podrażniony. Zazwyczaj kilka dni po tym, jak klientka zobaczyła siebie w lustrze z narysowanymi piegami. Sugeruje to, że klientka nie była psychicznie gotowa na makijaż permanentny piegów.

Powody z których klientki mogą być niezadowolone z makijażu permanentnego piegów:

  • Niewygodne jest utrzymanie makijażu, zwłaszcza używanie podkładu. Niedoskonałości skóry mogą podkreślać piegi, a efekt makijażu nie zawsze jest zadowalający.
  • Skóra dla tatuażu piegów powinna być idealną. Nie każda kobieta ma idealną skórę twarzy.
  • Podczas ekspozycji na słońce pigment może zmienić swój kolor, co wpływa na wygląd sztucznych piegów. Intensywne działanie światła słonecznego może powodować zmiany koloru piegów w makijażu permanentnym.
  • Konieczne jest odnawianie koloru piegów co sześć miesięcy przy prawidłowym makijażu permanentnym. Jeśli klientka decyduje się na makijaż na stałe, wymaga to dodatkowych zabiegów.
  • Osoby, które mają piegi od urodzenia, są do nich przyzwyczajone i uważają to za naturalność. Dla tych, którzy chcą mieć sztuczne piegi, może być trudno zaakceptować siebie z makijażem permanentnym.
  •  Makijaż permanentny piegów nie powinien być wykonywany zbyt głęboko, aby uniknąć niezadowalającego efektu.

Usuwanie piegów – problem numer 2

Wielu specjalistów nie zna właściwego sposobu na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego piegów.

Skutki tego zabiegu często szokują wiele klientek. Tatuaż piegów może prowadzić do niezadowolenia sobą u wielu klientek. Potwierdzają to moje praktyczne obserwacje z praktyki.

Istnieje ważny problem. Klienci nie zawsze są zadowoleni z efektu tatuażu piegów. Państwo ma trudności z akceptacją siebie w lustrze. Wielu klientów nie potrafi zaakceptować siebie z nowym wyglądem.

Warto zaznaczyć, że tatuaż i makijaż permanentny nie są tożsame z użyciem kosmetyków. Makijaż piegów wykonany w ten sposób nie jest łatwo usuwalny. Dlatego wielu klientek po takim zabiegu chce pozbyć się piegów.

Problem 2

Drugi problem – kolor i kształt piegów po zabiegu nie spełniają oczekiwań klientki. Mam świadomość tego, o czym mówię. Faktem jest, że kiedy mistż stosuje niewłaściwą technikę, często klient nie jest zadowolony. Nadmiernie wyraźne lub zbyt małe piegi można poprawić poprzez dodatkowy zabieg. Konieczna jest dodatkowa procedura, która może zostać wykonana, jeśli klient wciąż jest zainteresowany mieć piegi.

Katastrofą jest, gdy efektem zabiegu są ciemne lub zbyt duże piegi.

Usuwanie piegów – problem numer 2
Drugi problem pojawia się wtedy, gdy kolor i kształt piegów po zabiegu nie spełniają oczekiwań klientki.
Usuwanie piegów
Pamiętajcie, że zabieg makijażu permanentnego piegów może wywołać dyskomfort u klientek. 
Usuwanie piegów - po zabiegu
Usuwanie piegów – po zabiegu. Efekt jest po kilku zabiegach usuwania makijażu permanentnego piegów

Chciałabym jeszcze raz podkreślić istotną informację. Pamiętajcie, że zabieg makijażu permanentnego piegów może wywołać dyskomfort u klientek. To bardzo odpowiedzialna procedura. Przed przystąpieniem do niej ważne jest, aby dokładnie omówić wszystkie konsekwencje oraz szczegóły procedury. Klienta należy również poinformować, że zaleca się powtarzać zabieg co pół roku.

Dlaczego klienci robią sobie piegi?

Usuwanie piegów

Dlaczego klienci decydują się na makijaż permanentny piegów? Odpowiedź jest prosta.

Piegi są jak kręcone włosy. Osoby, które ich nie posiadają, zazdroszczą tym, którzy mają piegi. To jest pewien cykl. Piegi są urocze.

Makijaż permanentny piegów często nadaje jasnobrązowy lub rudawy kolor po jednym zabiegu. Często uważa się to za zabieg niskiej jakości, co jednak nie jest prawidłowe. Aby uzyskać pożądany efekt, potrzebne są dwa zabiegi. Inny wariant. Klient ma wynik po wygojeniu: duże plamy pigmentowe na twarzy? Przepraszam, niestety nie zawsze są one zbyt estetyczne.

Jeśli jest nieprawidłowa technika wprowadzania pigmentu do czystej skóry, mogą sprawić, że klient będzie niezadowolony.

W takim przypadku konieczne są procedury usuwania. Przez jeden miesiąc trwa testowanie pigmentu. Analiza wyników pozwala określić technikę usuwania pigmentu ze skóry.

Usuwanie piegów za pomocą lasera

Usuwanie piegów za pomocą lasera
Ostrzeżenie dla klienta: laser PicoSure skutecznie usuwa organiczne pigmenty, umożliwiając usuwanie permanentnego makijażu nawet w trudnych przypadkach. Nie warto w to wierzyć, ponieważ PicoSure nie radzi sobie z chemicznym składem pigmentu (chemicznym organicznym barwnikiem).

Jednym ze sposobów na pozbycie się piegów jest zastosowanie lasera. Sprawdźmy, w jakich szczególnych przypadkach możemy używać sprzętu laserowego i jaki laser jest odpowiedni.

Zalecamy korzystanie z PicoSure lub lasera neodymowego. Usunięcie powinien przeprowadzić profesjonalista.

Zasada działania lasera PicoSure opiera się na efekcie fotomechanicznym. Gdy impuls lasera o dużej intensywności działa na pigment, dochodzi do jego zniszczenia. Mamy bezpieczną metodą usuwania, jeśli pigment był używany w czystej postaci nieorganicznej do piegów. Pigment był bez związków organicznych.

Laser PicoSure emituje impulsy trwające 750 pikosekund. Jest to 1000 razy krócej niż impulsy tradycyjnych laserów. Warto zaznaczyć, że PicoSure jest najbardziej skuteczny, ale wymaga testów przez miesiąc.

W każdym przypadku procedura usuwania przebiega etapowo. Powinna być przeprowadzana technicznie poprawnie, bez użycia znieczulenia. Lepiej pracować bez znieczulenia.

Średnio usuwanie obszaru piegów o wielkości dłoni zajmuje od 30 minut do 1 godziny.

Po procedurze PicoSure na skórze może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie. Te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Jednak klient powinien być pod kontrolą specjalisty przez 2-3 dni.

Laser PicoSure może być skuteczny?

Laser PicoSure może być skuteczny, jeśli używany był 100% nieorganiczny skład pigmentu dla piegów.

Ostrzeżenie dla klienta. laser PicoSure skutecznie usuwa organiczne pigmenty, umożliwiając usuwanie permanentnego makijażu nawet w trudnych przypadkach. Nie warto w to wierzyć. PicoSure nie radzi sobie z chemicznym składem pigmentu (chemicznym organicznym barwnikiem).

Inwersja pigmentu na piegach jest niedopuszczalna – to katastrofa dla klienta.

Więcej informacji na temat inwersji pigmentów znajdziesz w artykule „INWERSJA PIGMENTÓW„.

Remover – usuwania piegów (po tatuażu)

W mojej praktyce stosuję różne metody usuwania piegów (po tatuażu). Dla każdego klienta ważne jest dobranie indywidualnej metody leczenia. Protokoły leczenia i usuwania nieudanych piegów u klientów są skomplikowanymi procedurami.

Klienci mogą mi zaufać. Nieestetyczne zdjęcia i wyniki po usunięciu piegów są przechowywane w archiwach. Wyniki (zdjęcia – tajemnice klientów) nie są udostępniane w mediach społecznościowych, ponieważ szanuję każdego klienta. Państwo może być spokojne, ponieważ jego dane nie są dostępne dla innych.

Chciałabym zaznaczyć, że używanie removera do usuwania sztucznych piegów – jest to skuteczna procedura. Procedury pomagają wyrównać ton pigmentu i zmniejszyć intensywność sztucznych piegów.

Ważna przed procedurą usuwania lub rozjaśniania sztucznych piegów konieczne jest przeprowadzenie kilku procedur. 1 – skonsultować się i 2 – koniecznie przeprowadzić test usuwania piegów po permanentnym makijażu (1 miesiąc).

usuwanie piegów remower
Używanie removera do usuwania sztucznych piegów – jest to skuteczna procedura. Procedury pomagają wyrównać ton pigmentu i zmniejszyć intensywność sztucznych piegów.
remower - piegi - usuwanie
Po 2 tygodnie. Remover – to jedna z popularnych metod usuwania piegów z twarzy.

remower
Remover może przynieść zauważalne rezultaty już po jednej procedurze, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla wielu klientów. Kilka sesji usuwania gwarantuje osiągnięcie doskonałego efektu.

W tym artykule szczegółowo omówimy proces usuwania piegów na przykładzie kwasowego removera. Opisane zostaną zalety tej metody i możliwe skutki uboczne.

Dodatkowo podam informacje – jaki kwasowy remover jest najbardziej skuteczny przy usuwaniu piegów. Na końcu artykułu będziecie mogli podjąć właściwą decyzję, czy ta procedura jest odpowiednia dla skóry.

Usuwanie Piegów – skuteczność i bezpieczeństwo removera

Remover – jest to jedna z popularnych metod usuwania piegów z twarzy. Możemy mieć super rezultat już po jednej procedurze. Ale kilka sesji usuwania gwarantuje osiągnięcie doskonałego efektu.

Zwróćmy uwagę na sformułowanie „kilka sesji usuwania”. Oczywiście. Pełne usunięcie piegów wymaga kilka serii sesji. Jednakże efekt po pierwszym zabiegu jest imponujący.

W dzisiejszym internecie wiele osób opisuje różne teorie. Należy pamiętać, że wiele informatorów w internecie czasem generują nieprawdziwe informacje. Internet jest pełen fałszywych informacji, co jest niezwykle przykre dla klientów ufających niewprawionym ekspertom.

Muszę rozczarować państwo. Nie zawsze warto wierzyć w to, co mówią specjaliści. Należy dokładnie sprawdzać informacje i nie ufać ślepo temu, co jest publikowane w celach reklamowych. Prawda na temat składów removerów –często jest zbyt mało zrozumiała dla większości specjalistów.

Niestety, niewielu ekspertów zrozumie dokładnie proces usuwania pigmentu ze skóry. Warto więc wybierać usługi osób, które posiadają pełną wiedzę na ten temat.

Przypadek z praktyki. Usuwanie piegów

Wielu klientów poszukuje pomocy w związku z procedurą usuwania piegów. Po zabiegu usuwania piegów, pozostawiającego blizny na twarzy, klientom zaczyna doskwierać ten problem.

Należy podkreślić, że często błąd leży po stronie klienta. Klient nieprawidłowo pielęgnuje skórę po usunięciu piegów. Jednak równie istotny jest błąd mistrza w technice usuwania. Dla każdego zastosowanego środka do usuwania istnieje konieczność przestrzegania określonych zaleceń dotyczących pielęgnacji po procedurze.

Zaleca się stosowanie prawidłowego system pielęgnacji po zabiegu. Kwas glikolowy jest często głównym składnikiem. Jednak kluczowe jest uwzględnienie procentowej intensywności składu – %. Działanie tego środka polega na złuszczaniu górnej warstwy skóry, przyspieszając proces odnowy komórek. Taka procedura pomaga zminimalizować pigmentację po makijażu permanentnym, sprawiając, że piegi stają się mniej zauważalne. Warto jednak podkreślić, że tę procedurę należy powtórzyć kilkakrotnie.

Jak zdecydujesz się do „kwasowych środków do usuwania” – zaleca się skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą. Mistrz powinien rozumieć konsekwencje procedury. Ważna także potrafić określić optymalny skład środka do usuwania (poprawny skład).

Dodatkowo, istotne jest pamiętanie o możliwości wystąpienia skutków ubocznych przy zastosowaniu chemicznej metody usuwania piegów. Mogą wystąpić objawy takie jak zaczerwienienie, łuszczenie i podrażnienie skóry. Choć te symptomy zazwyczaj ustępują po kilku dniach, ważne jest systematyczne monitorowanie stanu skóry klienta.

Co jest zakazane po usunięciu piegów?

Po usunięciu piegów zabrania się używania kosmetyków, słońce, korzystanie z solarium. Kategorycznie zabrania się używać peelingów.

Podstawowe zasady:

Zabronione jest stosowanie kremów do twarzy.
Wszystkie niezbędne składniki do pielęgnacji skóry po usunięciu piegów dostarcza specjalista.
Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po procedurze.

Zasady stosowania preparatu do usuwania makijażu permanentnego

Przed rozpoczęciem korzystania z preparatu do usuwania makijażu permanentnego, należy przeprowadzić test reakcji alergicznej. W mojej praktyce wykorzystuję preparat Swiss Color oraz technologię CRC, a także inne preparaty.

Chociaż reakcje alergiczne są rzadkie, istnieje możliwość ich wystąpienia.

Dla klientów o bardzo wrażliwej skórze zawsze przeprowadzam obowiązkowy test alergiczny 24 godziny. Jest to ważne przed planowanym zabiegiem. Ważne jest również odpowiednie pielęgnowanie skóry po zabiegu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego przypadku.

Po wykonaniu zabiegu towarzyszę każdemu klientowi, a codzienna specjalistyczna pielęgnacja jest nieodłączną częścią procesu. Opinie klientów na temat współpracy są dla mnie istotne.

Procedura usuwania makijażu permanentnego wymaga kilku sesji, odstępionych od 1,5 do 2-3 miesięcy. Mamy cel całkowicie usunąć sztuczną pigmentację. Liczba sesji jest dostosowywana do stopnia nasilenia piegów oraz jakości wcześniejszego makijażu permanentnego.

Usuwanie piegów laserem – zasady

Do usuwania naturalnych piegów zalecamy stosowanie lasera! To najbardziej skuteczny sposób usuwania naturalnych piegów.

Jednym z głównych atutów laserowego usuwania piegów jest precyzja i bezpieczeństwo tego zabiegu. Dotyczy to zarówno naturalnych, jak i sztucznych piegów wykonanych w 100% pigmentem nieorganicznym.

Usuwanie piegów – problem numer 2
Przed usunięciem piegów
Zdjęcie po zabiegach usuwania piegówpo zabiegach usuwania piegów
Usuwanie piegów – zdjęcia przed i po
Usuwanie piegów – zdjęcia przed i po zabiegach usuwania piegów

W przypadku usuwania naturalnych piegów zaleca się korzystanie z lasera. Laser jest jednym z głównych narzędzi usuwania piegów, a charakteryzujące się precyzją i bezpieczeństwem zabiegu. Polecam używać lasera do pigmentów nieorganicznych.

Błędy mistrzów podczas usuwania piegów

Usuwanie tatuażowych piegów z twarzy przy użyciu preparatu chemicznego jest skuteczną procedurą. Niemniej jednak, istnieją pewne konsekwencje, które warto wziąć pod uwagę:

Obrzęk i intensywne podrażnienie:
Wskazania świadczą o możliwości wystąpienia obrzęku i intensywnego podrażnienia skóry, przekraczającego normy.
Zaciemnienie piegów po usunięciu:
Po upływie miesiąca piegi mogą stać się ciemniejsze. W takim przypadku konieczne są dodatkowe procedury usuwania, dostosowane indywidualnie.
Reakcje alergiczne:
W rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna po usunięciu piegów preparatem chemicznym.
Komplikacje w procesie regeneracji skóry:
Istnieje ryzyko komplikacji w procesie regeneracji skóry (rzadko). Przyczyna – zwłaszcza przy niewłaściwej opiece po procedurze usuwania.
Warto zaznaczyć, że błędy popełnione po usunięciu mogą prowadzić do powikłań. Przestrzeganie zaleceń specjalisty od pielęgnacji obszarów poddanych obróbce skóry jest zatem kluczowe.

Procedura usuwania piegów jest skomplikowana i wymaga dużo cierpliwości. W razie dodatkowych pytań lub kto potrzebuje konsultacji –zapraszam na spotkanie. Przeprowadzę pełną analizę sytuacji i udzielę indywidualnych zaleceń. Pełne informacje dotyczące usuwania piegów może państwo uzyskać poprzez przesłanie zdjęć. Mój prywatny adres e-mail AD@millecenta.com lub na e-mail administratora: millecenta.com@gmail.com

Pytania mogą być również zgłaszane poprzez komentarze do artykułu, na które odpowiem.

Pozdrawiam, Millecenta (Alesia Khakhlova)