Pigmentacja otoczki sutkowej
- Pigmentacja otoczki sutkowej – procedura
- Dermopigmentacja i mammoplastyka piersi
- Pigmentacja otoczki sutkowej – wskazania
- Wskazania do wykonania mammoplastyki
- Etapy dermopigmentacji w okolicy sutka
- Efekty-dermopigmentacji Wrocław – jak pracuję z klientami
- Przeciwwskazania do medycznej pigmentacji
- Pigmentacja medyczna – klasyfikacja-blizn
- Metoda pracy z bliznami
- Pigmenty do dermapigmentacji otoczki
Pigmentacja otoczki sutkowej, procedura
Pigmentacja otoczki sutkowej – dermopigmentacja otoczek lub „makijaż permanentny sutków” jest zabieg estetyczny polegający na korekcie kształtu i koloru sutków za pomocą pigmentacji. Zabieg ten umożliwia powiększenie lub zmniejszenie rozmiaru sutków. Dermopigmentacja (pigmentacja otoczki) to korekta zmian pooperacyjnych za pomocą delikatnej aplikacji pigmentu. Jest to zabieg bezbolesny i komfortowy. Dermopigmentacja areoli wymaga najwyższego podziomu specjalisty od makijażu permanentnego. Pigmentacja estetyczna (dermopigmentacja areoli, dermopigmentacja estetyczna) wymaga najwyższy poziom profesjonalizmu specjalisty z zakresu makijażu permanentnego, estetyki i pigmentologii.
Wiele pacjentek zastanawia się jak wyglądają ich piersi w różnym czasie po dermopigmentacji i mammoplastyce. Wynik jest zawsze ważny dla klienta. Często te pytania zadają pacjentki (kobiety i mężczyźni) podczas konsultacji przed zabiegiem. Dlatego w mojej praktyce udzielam klientowi wyczerpujących informacji.
Zrozumienie i znajomość etapów zabiegu dermopigmentacji jest bardzo ważna dla klienta. Dermopigmentacja medyczna wymaga najwyższego poziomu wiedzy w pigmentologii PMU.
W tym artykule znajdziesz profesjonalne odpowiedzi na temat tego, jak możesz zmienić swój biust. Jak nadać piersiom atrakcyjny wygląd za pomocą estetycznego makijażu permanentnego. Dowiesz się czym różni się medyczna pigmentacja od estetycznej pigmentacji otoczki sutkowej.
Odpowiem szczegółowo jaki jest proces regeneracji po dermopigmentacji otoczki po zabiegu i następnego dnia. Co czeka po 3 i 5 dniach, po 1 i 2 tygodniach. Co dzieje się w okolicy otoczki sutka po 10 dniach, po 2, 3, 4, 5, 6 miesiącach i po 1 roku. Napiszę również o ważnym aspekcie – jak odczuwają moje klienci po zabiegu dermopigmentacji sutka.
Dermopigmentacja i mammoplastyka piersi
Istnieje możliwość zmiany estetyki i kształtu piersi poprzez ćwiczenia.
Tak, warto nadmienić, że biust możemy ujędrnić również za pomocą aktywności, bo dla każdej kobiety piersi to ważna część ciała.
Mammoplastyka terapeutyczna to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie raka piersi (terapeutyczny) i zmianę kształtu (mammoplastyka) piersi poprzez usunięcie tkanki i skóry. Operacja ta jest przeprowadzana zarówno jako forma leczenia raka piersi, jak i próba zachowania normalnego kształtu piersi.
Ale na przykład w wyniku przebytej ciąży lub innych przyczyn piesi mogą podlegać różnorodnym zmianom takim jak np. kształt otoczki, spadek jędrności oraz wiotkość. Jest jeszcze jedna opcja – zmiana kształtu piersi poprzez operację. 90% klientek wymaga operacji. Ta metoda ma swoją zaletę i wadę. Ale operacja plastyczna nie zawsze daje 100% efekt estetyczny.
Zdjęcie poniżej przedstawia zdjęcie po mammoplastyce po wygojeniu. Bardzo ważne jest dla klienta noszenie specjalnego biustonosza uciskowego przez 2 miesiące po operacji. Dlaczego 2 miesiące? Faktem jest, że w tym czasie wokół implantu tworzy się kapsułka. Nabiera siły po 2 miesiącach od operacji. Po dwóch miesiącach implant jest mocowany przed przemieszczeniem. Należy podkreślić, że po 2 miesiące po operacji plastycznej niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu pigmentacja otoczki sutkowej (dermopigmentacja otoczki sutkowej).
Zdjęcie przedstawia piersi mojej pacjentki po operacji plastycznej. Moim celem jest zmiana wyglądu otoczki za pomocą dermopigmentacji. W tym przypadku wykonam zabieg „estetyczna dermopigmentacja otoczki, korekta kształtu i koloru brodawki sutkowej poprzez pigmentacji”.

Pigmentacja otoczki sutkowej. Wskazania do wykonania poszczególnych zabiegów
- Patologia pooperacyjna – całkowity lub częściowy brak otoczki;
- Częściowy brak otoczki (wrodzona lub nabyta)
- Klient ma patologię Vitiligo w okolicy sutka;
- Korekta blizn (okolice areoli);
- Konieczna jest korekta koloru skóry wokół sutka;
- Przyczyny psychologiczne (kompleks psychologiczny ma klient z powodu wyglądu otoczki sutka).
Dermopigmentacja otoczek jest potrzebna, gdy klient ma następujące pytania: jak zmienić blizny wokół sutka, jak zmienić kolor otoczek, czy można zmienić kształt otoczek, metody modyfikacji sutków, jak rozwiązać problem nierówności otoczek, co zrobić, gdy otoczki mają różne kolory i jak to skorygować bez operacji, jak usunąć blizny, gdzie można zmienić otoczki?


Millecenta
Wskazania do wykonania mammoplastyki
występują kompleksy wynikające z nadmiernego rozmiaru piersi,wielkość biustu jest nieadekwatna do budowy reszty ciała,biust powoduje ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu (np. związane z trudnościami w doborze odzieży czy uprawianiem sportu).

Zmiana kształtu otoczki, dermopigmentacja otoczki sutkowej
Lekarze przepisują operację dla klienta z obiektywnych powodów. Kluczową rolę odgrywa pragnienie klienta. Wiele kobiet jest zainteresowanych operacją, aby zmienić kształt swoich piersi.
Skargi większości pacjentów obejmują mały rozmiar piersi, asymetrię otoczek. Dlatego lekarz powinien posiadać smak estetyczny i talent. Zabieg powinien być przeprowadzony profesjonalnie. W dalszej części artykułu podam kontakty chirurga, po którym miałam klientów dla zabiegów dermopigmentacji otoczek.
Chirurg nigdy nie upiera się przy usłudze mammoplastyki, która ma kilka opcji operacyjnych. To do klientki należy wybór tego, co ona chce. Ale wiele kobiet chce skorygować asymetrię, chcą usunięcie ptozu gruczołów sutkowych, zmienić kształt piersi.
Co może prowadzić do powstania dodatkowych blizn (patrz zdjęcie poniżej). 1 – gdy klientka ma endoprotezę piersi, 2 – gdy klientka decyduje się na usunięcie powstałego ptozy po kilku latach. 3 – inne objawy, takie jak powiększenie piersi, dążenie klientki do zmniejszenia rozmiaru piersi (po augmentacji) prowadzi do powstania dodatkowych blizn.
Opadanie piersi (ptoz) to stan, w którym gruczoły sutkowe stopniowo opadają, traci się elastyczność skóry, zmniejsza się objętość i zmienia się kształt piersi. W tym samym czasie mogą również pojawić się rozstępy. Opadanie piersi może wizualnie postarzać kobietę i wizualnie dodawać jej lat.
Dzięki zabiegowi dermopigmentacji otoczek i zastosowaniu nowoczesnych pigmentów w okolicy otoczek, specjaliści są w stanie skorygować niedoskonałości otoczek bez operacji.
Pigmentacja otoczki sutkowej (dermopigmintacja otoczki, pigmentacja medyczna) jest to metoda korekcji defektów otoczki sutkowej poprzez pigmentacji do górnych warstw skóry właściwej wokół brodawki sutkowej, zmieniając wizualnie jej kolor i kształt. Zabieg jest całkowicie komfortowy dla klienta i nie ma żadnych bolesnych odczuć.
Proces dermopigmentacji
Proces techniczny dermopigmentacji areoli jest skomplikowany. Nie polecam osobom początkującym wykonywania tego zabiegu. Szkolenia z zakresu dermopigmentacji prowadzę tylko po analizach testowych kursanta-specjalisty. Wiedza specjalisty z zakresu pigmentologii jest dla mnie ważna, podobnie jak umiejętności praktyczne i poziom wiedzy medycznej. Nie szkolę dermopigmentacij otoczki sutkowej specjalistów bez bazy w makijaży permanentnym. Jest to skomplikowana procedura. Szkolenie w zakresie pigmentacji otoczek po operacj plastycznej jest procesem złożonym. Po wynikach testu PMU przeprowadzam szkolenie z zakresu pigmentacji otoczki sutkowej „AREOLA”. – szkolenie zaawansowane.
Możesz nauczyć się technikam pigmentacji medycznej i rekonstrukcji blizn od międzynarodowego trenera Millecenta

Fot. A. Khakhlova

Etapy dermopigmentacji w okolicy sutka
Terminy „dermopigmentacja” i „pigmentacja otoczki sutkowej” związane są z korektą, poprawą koloru i kamuflażem. Medyczna pigmentacja (dermopigmentacja) może być wykonywany na różnych częściach ciała pacjenta.
Ile zabiegów potrzeba? Zdjęcia i pytanie proszę wysyłać na adres millecenta@icloud.com lub pisać w komentarzach do artykułu. Na maile odpowiadam indywidualnie.
- dla mnie ważna jest – wstępna analiza miejsca dermopigmentacji
- po – klient otrzymuje indywidualne zalecenia dotyczące przygotowania się do procesu dermopigmentacji
- następnie + proces rehabilitacji
- harmonogram dodatkowego zabiegu jest ważny
- określamy ilość zabiegów, które należy wykonać w zależności od obszaru pigmentacji
- wyznaczenie indywidualnego zabiegu po pigmentacji medycznej
- wyznaczenie długoterminowej (po 2-3 mes., + po 3-5 lat) opieki po zabiegu dermopigmentacji
Efekty dermopigmentacji (jak pracuję z klientami)
Wynik po zabiegu dermopigmentacji można ocenić nie wcześniej niż po miesiącu (wynik wtórny po 1-2 miesiącach). Istnieje również „pierwszy wynik estetyczny” po dermopigmentacji – klient i ja mogą go zobaczyć w 3 dobie po zabiegu.
Trzy dni po zabiegu dermopigmentacji otoczek, może być pierwsza wizyta kontrolna. Jeśli nie jest możliwa wizyta osobista klientki, można umówić się na online spotkanie. Jeśli klientka czuje się komfortowo, dalej – po 1 zabiegu wynik jest super, to dodatkowe zabiegi mogą nie być.
Po 3 i 5 dniach zniknie zaczerwienienie wokół otoczki, po 1 i 2 tygodniach nastąpi lekkie złuszczenie obszaru pigmentacji. Drugie badanie kontrolne – po miesiącu.
Podczas wtórnego badania kontrolnego klient jest informowany, czy konieczne jest wykonanie dodatkowego zabiegu. Istnieją przypadki, w których dodatkowe procedury mogą nie być konieczne. Istnieją przypadki, w których klientowi potrzebna jest więcej niż jedna dodatkowa procedura. Mogą to być 2-3 dodatkowe procedury dermopigmentacji w zależności od indywidualnego przypadku i wyniku po uzupełnieniu dermopigmentacji. Po 1 – 1,5-2, 3, 4, 5, 6 miesiącach i po 1 roku możliwa jest dodatkowa sesja pigmentacji.
Zabieg dermopigmentacji może obejmować zarówno rekonstrukcję blizn, jak i zabieg pigmentacji medycznej otoczki sutkowej.
Wyniki i przykłady prac po rekonstrukcji blizn (specjalistka A. Khakhlova) – można zobaczyć tutaj.
Rezultaty po dermopigmentacji otoczek – portfolio po pigmentacji otoczek sutkowych

Przeciwwskazania do dermopigmentacji medycznej
Przeciwwskazania do zabiegu: młode dziewczęta poniżej 18 roku życia, ciężkie choroby wewnętrzne, nowotwory w okolicy piersi, ostre i przewlekłe infekcje, laktacja, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca.
Dermopigmentacji nie należy wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią.
Chirurgia estetyczna może być zatem wykorzystana do korekty wad kształtu i objętości piersi kobiety. Usługi dermopigmentacji (tatuażu medycznego) mogą zmienić estetyczny wygląd otoczki i ukryć blizny po operacjach plastycznych.

Przeciwwskazania do dermopigmentacji
Zabiegi, które wykonuję dla klientów:
- estetyczna praca z tkanką bliznowatą
- kosmetyczna korekta areoli
- rekonstrukcja areoli (estetyka otoczki sutka) po zabiegach onkologicznych
- korekcja rozstępów poprzez pigmentację w okolicy piersi
- korekcja Vitiligo


Pigmentacja medyczna. Klasyfikacja blizn

Obecnie wielu klientów pyta mnie, jak mogą zmienić swoje blizny.
Przy delikatnym makijażu permanentnym (kamuflaż, dermopigmentacja medyczna) najlepiej korygują się blizny normotroficzne. Blizny te nie wystają ponad skórę i w głąb skóry się nie cofają. Oni są równo ze skórą. Nie ma żadnych wybrzuszeń.
Blizny hipertroficzne, zanikowe wymagają złożonych sesji.
Blizny keloidowe (przepraszam, że Cię rozczaruję) nie mogą być kamuflowane ani dermopigmentowane.
Korekta deformacji blizn jest jednym z najtrudniejszych zadań w dermopigmentacji.
Blizny są źródłem problemów estetycznych i psychologicznych dla klientów.
Klasyfikacja blizn
Uwzględnij klasyfikację blizn: hipertroficzne, keloidowe, normotroficzne i atroficzne.
W zakresie aktywności wzrostowej: blizny są aktywne, resorbowalne i stabilne.

W zależności od wieku blizny: blizny młode i stare.
Blizny normotroficzne
Blizny normotroficzne są idealnym wynikiem gojenia się ran każdego pochodzenia. Są cienkie, blade, nie wystają ponad powierzchnię skóry i nie rosną.
Blizny atroficzne
Przyczyną tworzenia się blizn zanikowych jest nieprawidłowa synteza nowej tkanki. Powstają na skutek rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry.
Blizny zanikowe opadają poniżej poziomu skóry i są wynikiem urazu lub zapalenia (na otoczkach po zabiegach chirurgicznych). Skóra nad bliznami zanikowymi jest cienka i zwiotczała. Takie blizny pozbawione są pigmentu i wydają się białe i równie dobrze leczy się je dermopigmentacją. Przed pigmentacją medyczną wymagane są jednak zabiegi kosmetyczne.
Blizny te wyglądają na białe z powodu niedoboru kolagenu i elastyny, czyli głównych białek tworzących szkielet skóry. W swojej praktyce spotykam je najczęściej w stanach po trądziku (acne).
Blizny hipertroficzne
przerostowe, nazywane często bliznami hipertroficznymi, to zmiany na skórze powstałe w miejscu przerwania jej ciągłości.
Blizny hipertroficzne są zwykle grube. Są zwarte, o grudkowatej powierzchni pokrytej hiperkeratozą, często z poprzecznymi szczelinami. Blizny przerostowe mogą przejść w blizny zanikowe, które stopniowo zlewają się ze skórą.
Istnieje duża liczba metod leczenia blizn. Samodzielnie żaden z nich nie jest w stanie zagwarantować 100% jakości rezultatu. Idealnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia, aby uzyskać jak najlepszy efekt: leczenie kosmetologiczne + dermopigmentacja (moja praca)
2 podstawowe rodzaje dermopigmentacji
Rozróżnia się dermopigmentację estetyczną (kosmetyczną) i medyczną. Jest to ważna informacja.

Dermopigmentacja medyczna jest to kamuflowanie blizn po operacjach plastycznych, w okolicy otoczki, korygowanie defektów skóry przy zastosowaniu kompleksowego metoda.
Moja technika dermopigmentacji medycznej obejmuje: proces rekonwalescencji – indywidualne zalecenia, korektę kolorystyczną, estetyczną odbudowę otoczki.
Cenne informacje uzyskałam od Pauliny Bacławskiej, polskiej kosmetyczki i artystki makijażu permanentnego; Eleny Schor, onkologa medycznego (kosmetyczki) ze Szwajcarii.
Zwróćcie uwagę, że w pracy ze skórą ważny jest charakter powstawania ubytku w okolicy otoczki (wokół otoczki).
Również podkreślam, że luźne, poranione rany po czkawce i oparzeniach, skaleczeniach i szwach chirurgicznych – mają swoją specyfikę pod względem struktury i charakteru gojenia.
Ważny jest wiek blizny. Należy zwrócić uwagę na ilość tkanki włóknistej powstałej podczas tworzenia blizny, głębokość urazu i lokalizację.
Pigmentacja na skórze


Dermopigmentacja kosmetyczna (estetyczna)
Zabieg wykonywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Celem zabiegu estetycznego jest stworzenie idealnego koloru otoczki i nadanie jej nowego kształtu za pomocą makijażu permanentnego.


Gdy klientka ma asymetryczne sutki, niechciany kolor otoczki, blizny po operacjach skórnych – mogę pomóc to zmienić dzięki zabiegom dermopigmentacji estetycznej i medycznej. Na spotkanie ze mną można umówić się indywidualnie. Możesz również przesłać mi zdjęcia problematycznego obszaru. millecenta@icloud.com
Kolor blizny
Blizny niedojrzałe – są one najczęściej czerwone i lekko wypukłe, dopiero z upływem czasu stają się płaskie. Niedojrzałe mogą powodować dyskomfort w postaci świądu lub nawet bólu. Dojrzałe – jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo, charakteryzuje je jasna barwa.
Bardzo trudno pracować z bliznami spowodowanymi zwłóknieniem tkanki łącznej, które powstaje po niekontrolowanej regeneracji naprawczej. Jest to najczęstsza wada kosmetyczna i często pojawia się w wyniku niektórych chorób skóry, urazów, oparzeń i zabiegów chirurgicznych.
Metoda pracy z bliznami
Nie każdy mistrz makijażu permanentnego jest gotowy do pracy z delikatnymi obszarami i może zająć się otoczką, sutkiem, bielactwem, bliznami, rozstępami.
Proces regeneracji musi być ściśle wziońć pod uwagę (w tym czasie między komórkami pojawia się młoda tkanka łączna).
W świeżej tkance bliznowatej mogą zachować się znaczne pozostałości naczyń ziarninowych. To nadaje statkom jasny czerwonawy kolor. Wraz z wiekiem blizna blednie z powodu zmniejszenia liczby elementów komórkowych i naczyń krwionośnych. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu pigmentacji konieczna jest konsultacja ze specjalistą.
W swojej praktyce wykorzystuję metodę pigmentacji na gorąco, pigmentację na zimno, pigmentację blizn, pigmentację otoczki, rekonstrukcję blizny, rekonstrukcję otoczki i wiele innych metod dermo-pigmentacji skóry.
Mammoplastyka – główna metoda powiększania piersi?
Mammoplastyka ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej i części gruczołu piersiowego, podczas zabiegu można usunąć nadmiar skóry i tkanki podskórnej. To jest jedyną metodą powiększania piersi, który daje długotrwałe efekty. Po mammoplastyce wielu klientów szuka estetycznej zmiany otoczki i brodawek sutkowych za pomocą usług dermapigmentacji medycznej.
Poznałam wiele kobiet po operacjach plastycznych. Najpiękniejsze piersi i minimum blizn po operacjach plastycznych znajdziesz u chirurga GRUDKO. Jest profesjonalistą w tej dziedzinie. Po operacjach blizny po piersiach wyglądały prawie niezauważalnie (to widziałam u kobiet). A po moich usługach dermopigmentacji nie sposób odróżnić skóry żywej od estetycznie stworzonej.
Trudno być mistrzem makijażu permanentnego i nie umieć rysować. Nie wystarczy opanować sztukę widzenia. Ważne jest, aby móc technicznie wykonać pracę poprawnie. Specjalista musi być w stanie odtworzyć otoczkę. Dermopigmentacja to jest sztuka!
Szkolenie dermapigmentacji otoczki sutkowej on-line
Pigmenty do dermapigmentacji otoczki
Pigmenty, których używam do zabiegu „odbudowa otoczki za pomocą makijażu permanentnego” to są HANAMI, Swiss Color
Są bezpieczne, spełniają wszystkie normy higieniczne, posiadają certyfikaty potwierdzające jakość.
Hanami to najwyższej jakości barwniki do makijażu permanentnego.

Do tworzenia tych barwników wykorzystuje się innowacyjną technologię Novoxx. Dzięki tej technologii pigmenty Hanami są trwałe, stabilne, elastyczne. To ich zaleta wśród ogromnej liczby pigmentów dostępnych na rynku.
Innowacyjna technologia Novaxx (Novox Technology) stosowana w pigmentach Hanami jest w 100% biokompatybilna z ciałem klienta. Eliminuje to reakcje alergiczne i jest ważne w radzeniu sobie z otoczkami i tkanką bliznowatą.
Novoxx (technologia Novox w makijażu permanentnym) stabilizuje florę mikrobiologiczną. Dzięki połączeniu substancji mineralnych działa, co ważne, przeciwzapalnie, wspomaga proces gojenia po dermopigmentacji otoczek, blizn.
System Novoxx (system Novox) to przeciwutleniacz, który przedłuża żywotność pigmentów w skórze klienta, dzięki czemu pigmentacja jest bardziej trwała po wygojeniu.
Produkcja Hanami Pigments odbywa się w niemieckim laboratorium, które kontroluje wszystkie normy sterylności, podobnie jak w fabrykach farmaceutycznych.
Dlaczego robię dermopigmentację?

1 – Świadczę bezpłatne zabiegi dla kobiet, które przeszły kręgi piekła po onkologii: po diagnostykę, po raku, po chemioterapię, po rehabilitację, po procesie rekonwalescencji.
2 – Daję wszystkim kobietą nową jakość życia, odzyskuję im pewność w siebie i pomagam odzyskać kobiecość i piękność, seksowność za pomocą pigmentacii otoczki sutkowej i rekonstrukcji blizn.
Moje kontakty na Facebooku – PMU.SCHOOL.ONLINE
Jestem wdzięczna, że znam wielu profesjonalistów z całego świata. Moi drodzy koledzy: Alena, Paulina Baklavskaya, Elena (Szwajcaria), Maria, Irina, Tatiana, elegancka Anastasia Moleva (lekarz z Włoch) życzę powodzenia w pracy, z czystego serca – szczęścia, miłości, harmonii.

Proszę o udostępnieniu linku do artykułu znajomym. Niech więcej kobiet na naszej planecie będą szczęśliwymi i najpiękniejszymi.
Pozdrawiam, Millicenta (Alesia Khakhlova)