Pigmentacja otoczki sutkowej

Stan emocjonalny i poziom samooceny kobiety są bezpośrednio związane z wyglądem jej piersi. Obecność blizn i defektów na brodawce może powodować dyskomfort, tworząc uczucie zakłopotania wobec własnego ciała i wpływając na życie intymne. Niemniej jednak istnieją niemedyczne metody rozwiązania tego problemu, a jedną z nich jest dermopigmentacja brodawki, zdolna odmienić pierś, nadając jej wizualną atrakcyjność.

Proszę o udostępnienie linku do artykułu swoim znajomym. Niech więcej kobiet na naszej planecie czerpie radość i piękno (MIllecenta).

Pigmentacja otoczki sutkowej, procedura

Pigmentacja otoczki brodawki sutkowej – „permanentny makijaż”, to estetyczna procedura, która obejmuje korektę koloru i kształtu brodawek za pomocą permanentnego makijażu. Estetyczna dermopigmentacja brodawki i brodawek piersi to korekcja, wprowadzanie barwnika do górnych warstw skóry, co prowadzi do zmiany koloru i kształtu brodawki. Procedura ta pozwala na korektę powojennych zmian poprzez delikatne wprowadzenie pigmentu. Jest to bezbolesna i komfortowa procedura.

Dermopigmentacja brodawki wymaga wysokiego profesjonalizmu specjalisty w dziedzinie permanentnego makijażu, a także wiedzy z zakresu medycyny i pigmentologii.

Procedura dermopigmentacji jest wykonywana przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Procedura ta nieco różni się od permanentnego makijażu. Do przeprowadzenia zabiegu używane są specjalne pigmenty, jednorazowe materiały, sterylne igły i kartridże. Wybór odcieni pigmentu jest dokładnie przemyślany. Specjalista powinien znać pigmentologię. To pozwala na eliminację wad na brodawce i wokół niej oraz wizualne ukrycie blizn na obszarze klatki piersiowej po operacji.

Co niepokoi moich klientów?

Wielu moich klientów nurtuje pytanie: jak wygląda biust w różnych okresach po mastoplastyce i co się stanie po dermopigmentacji kompleksu brodawek i otoczki brodawkowej? Dla klienta zawsze istotny jest rezultat. Bardzo często te pytania (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) są zadawane podczas konsultacji. W mojej praktyce dostarczam klientowi pełen zakres informacji. Znalezienie się i zrozumienie etapów procedury dermopigmentacji jest bardzo istotne dla klienta.

Jakie problemy rozwiązuje dermopigmentacja otoczki?

Дермопигментacja otoczki brodawkowej może efektywnie rozwiązywać różnorodne kwestie związane z estetyką i wyglądem piersi. Poniżej przedstawiam kilka problemów, które mogą być adresowane poprzez zastosowanie tej procedury:

Dermopigmentacja może odtworzyć lub poprawić wygląd otoczki brodawkowej u osób, u których jej brakuje lub jest ona częściowo nieobecna.

W przypadku gdy otoczki brodawkowe posiadają zróżnicowaną formę lub rozmiar, dermopigmentacja może wspomóc w stworzeniu bardziej symetrycznego i naturalnego wyglądu.

Po operacjach, takich jak mastoplastyka czy mastektomia, dermopigmentacja może przywrócić formę i kolor otoczki brodawkowej.

Rozwiązanie problemów z pigmentacją, takich jak plamy związane z witiligo, może być osiągnięte za pomocą dermopigmentacji.

Dermopigmentacja może pomóc w zamaskowaniu blizn i nierówności wynikających z urazów lub zabiegów chirurgicznych.

Pozwala na osiągnięcie jednolitego i naturalnego koloru otoczki brodawkowej, maskując niejednorodności lub nienaturalności.

Dermopigmentacja może złagodzić objawy starzenia, takie jak matowienie koloru czy zmiana kształtu otoczki brodawkowej.

Możliwość dostosowania rozmiaru otoczki brodawkowej zgodnie z preferencjami pacjenta.

Dermopigmentacja otoczki brodawkowej stanowi efektywną metodę rozwiązania tych problemów i przywrócenia naturalnego, harmonijnego wyglądu piersi.

дермопигментация ареолы / dermopigmentation areola
Дермопигментация ареолы / dermopigmentation areola
Реконструкция ареолы, дермопигментация Минск, фото с обучающего курса

W tym artykule znajdziesz profesjonalne odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak można zmienić otoczki brodawkowe i piersi za pomocą dermopigmentacji kompleksu brodawek i otoczki brodawkowej. Dowiesz się, jak przywrócić atrakcyjność piersiom za pomocą usług estetycznej makijażu permanentnego. Różnice między medycznym makijażem permanentnym otoczek brodawkowych a estetycznym makijażem permanentnym otoczek brodawkowych również zostaną omówione.

Odpowiem szczegółowo na pytanie, jak przebiega proces regeneracji po dermopigmentacji zaraz po zabiegu i następnego dnia. Omówię, czego można oczekiwać po 3 i 5 dniach. Przedstawię, jak wygląda otoczka brodawkowa po 1 i 2 tygodniach. Opiszę, co dzieje się w obszarze otoczki brodawkowej po 10 dniach, a także po 2, 3, 4, 5, 6 miesiącach i po roku. W artykule szczególnie podkreślę istotny moment: jak się czują moi klienci po procedurze „dermopigmentacja otoczki brodawkowej” z upływem czasu.

Kto nadaje się do tatuowania otoczki?

 1. Osoby niezadowolone ze swoich piersi. W szczególności ci, którzy są niezadowoleni, że obszar wokół sutka nie jest tak wyraźny, jak by chcieli.
 2. Pigmentacja i bielactwo. Na przykład, jeśli w przeszłości występowało bielactwo.
 3. Asymetria brodawki sutkowej. Innym wskazaniem do dermotatuażu sutków jest ich asymetria. Za pomocą makijażu permanentnego można wyrównać sutki, a kobiety nie będą miały kompleksów z powodu swoich piersi.
 4. Chirurgia plastyczna. W innej kategorii można pogrupować kobiety, które przeszły mammoplastykę powiększającą piersi, gdy implanty piersi są instalowane techniką okołootoczkową – poprzez nacięcie w okolicy otoczki.
 5. Wiele kobiet korzysta z usług mistrzów makijażu permanentnego, aby ukryć blizny pooperacyjne.
 6. Odmładzanie koloru sutków. Wraz z wiekiem zmienia się pigmentacja niektórych obszarów: u niektórych osób kolor może stać się mniej jednolity lub wyblakły.
 7. Korekta wyglądu piersi. Jeśli piersi są lekko obwisłe, można je wizualnie podnieść za pomocą dermotatuażu.

Dermopigmentacja i mammoplastyka piersi

Zmiana estetycznego wyglądu i formy piersi jest możliwa dzięki fizycznym ćwiczeniom. Istnieje także inny sposób – modyfikacja kształtu piersi za pomocą interwencji chirurgicznej. 90% klientów wymaga interwencji chirurgicznej. Ten sposób ma swoje zalety i wady. Chirurgia plastyczna nie zawsze zapewnia 100% efekt estetyczny.

Bardzo ważne jest noszenie specjalnego biustonosza kompresyjnego przez 2 miesiące po operacji. Dlaczego przez 2 miesiące? Chodzi o to, że w ciągu tego czasu wokół implantatu tworzy się torebka. Nabiera ona wytrzymałości po 2 miesiącach od operacji. Po dwóch miesiącach implantat jest stabilizowany i zabezpieczony przed przemieszczeniem. Należy podkreślić, że po upływie 2 miesięcy od plastycznej operacji nie zaleca się przeprowadzania procedury dermopigmentacji otoczki brodawkowej.

Na poniższym zdjęciu przedstawiono pierś mojej pacjentki po operacji plastycznej. Moim zadaniem jest za pomocą dermopigmentacji zmienić wygląd otoczki brodawkowej. W tym przypadku przeprowadzę procedurę „estetycznej dermopigmentacji kompleksu brodawek i otoczki brodawkowej”. Moim celem jest przywrócenie kształtu i koloru wokół otoczki brodawkowej poprzez wprowadzenie pigmentu.

Дермопигментация ареолы.
Dermopigmentacja otoczek jest potrzebna, gdy klient ma następujące pytania: jak zmienić blizny wokół sutka, jak zmienić kolor otoczek, czy można zmienić kształt otoczek, metody modyfikacji sutków, jak rozwiązać problem nierówności otoczek, co zrobić, gdy otoczki mają różne kolory i jak to skorygować bez operacji, jak usunąć blizny, gdzie można zmienić otoczki?
исправление сосков с помощью дермопигментации
Pigmentacja otoczki sutkowej
Дермопигментация ареолы
Dermopigmentacja otoczki, zdjęcie bezpośrednio po zabiegu Millecenta
Pigmentacja otoczki sutkowej. Zdjęcie po dermapigmentacji. A.Khakhlova.
Zmiana kształtu otoczki, dermopigmentacja otoczki sutkowej
Po wygojeniu pigmentacja medyczna otoczki sutkowej
Millecenta

Wskazania do wykonania mammoplastyki

występują kompleksy wynikające z nadmiernego rozmiaru piersi,wielkość biustu jest nieadekwatna do budowy reszty ciała,biust powoduje ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu (np. związane z trudnościami w doborze odzieży czy uprawianiem sportu).

dermopigmentation areola
Pigmentacja otoczki sutkowej. Zdjęcie po dermapigmentacji. A.Khakhlova.
Zmiana kształtu otoczki, dermopigmentacja otoczki sutkowej

Lekarze przepisują operację dla klienta z obiektywnych powodów. Kluczową rolę odgrywa pragnienie klienta. Wiele kobiet jest zainteresowanych operacją w celu zmiany kształtu piersi.

Większość kobiet ma mały rozmiar gruczołów mlekowych i asymetrię otoczek brodawkowych. Dlatego lekarz musi posiadać estetyczny zmysł i talent, aby przeprowadzić operację właściwie. Procedura powinna być przeprowadzona profesjonalnie.

Chirurg nigdy nie upiera się przy usłudze mammoplastyki, która ma kilka opcji operacyjnych. To do klientki należy wybór tego, co ona chce. Ale wiele kobiet chce skorygować asymetrię, chcą usunięcie ptozu gruczołów sutkowych, zmienić kształt piersi.

Co może prowadzić do powstania dodatkowych blizn (patrz zdjęcie poniżej). 1 – gdy klientka ma endoprotezę piersi, 2 – gdy klientka decyduje się na usunięcie powstałego ptozy po kilku latach. 3 – inne objawy, takie jak powiększenie piersi, dążenie klientki do zmniejszenia rozmiaru piersi (po augmentacji) prowadzi do powstania dodatkowych blizn.

Opadanie piersi (ptoz) to stan, w którym gruczoły sutkowe stopniowo opadają, traci się elastyczność skóry, zmniejsza się objętość i zmienia się kształt piersi. W tym samym czasie mogą również pojawić się rozstępy. Opadanie piersi może wizualnie postarzać kobietę i wizualnie dodawać jej lat.

Dzięki zabiegowi dermopigmentacji otoczek i zastosowaniu nowoczesnych pigmentów w okolicy otoczek, specjaliści są w stanie skorygować niedoskonałości otoczek bez operacji.

Pigmentacja otoczki sutkowej (dermopigmintacja otoczki, pigmentacja medyczna) jest to metoda korekcji defektów otoczki sutkowej poprzez pigmentacji do górnych warstw skóry właściwej wokół brodawki sutkowej, zmieniając wizualnie jej kolor i kształt. Zabieg jest całkowicie komfortowy dla klienta i nie ma żadnych bolesnych odczuć.

Bezpieczeństwo dermopigmentacji otoczki brodawkowej

Wiele kobiet ma obawy dotyczące bolesności i bezpieczeństwa procedury dermopigmentacji otoczki brodawkowej. Jednak te obawy są faktycznie nieuzasadnione. Pomimo tego, że dermopigmentacja zakłada nakłucie skóry na niewielką głębokość, zazwyczaj nie powoduje ona silnego bólu, ponieważ przed rozpoczęciem sesji można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub żelu z działaniem przeciwbólowym.

Jednak ja pracuję bardzo delikatnie, bez znieczulenia, co sprawia, że klient czuje się całkowicie spokojny podczas procedury dermopigmentacji otoczki brodawkowej. Nie zawsze możliwe jest użycie znieczulenia podczas pracy.

Niewątpliwie sam proces dermopigmentacji otoczki brodawkowej może powodować minimalne dolegliwości. Jednak moje podejście i relacja z klientem pomagają mu czuć się komfortowo i spokojnie podczas procedury.

Po zakończeniu dermopigmentacji otoczki brodawkowej bolesność utrzymuje się przez kilka godzin lub jest całkowicie nieobecna. Jednak zazwyczaj to uczucie ogranicza się do łagodnego dyskomfortu i nie wymaga stosowania dodatkowych środków przeciwbólowych.

Procedura dermopigmentacji otoczki brodawkowej uważana jest za absolutnie bezpieczną dla zdrowia, o ile przestrzegane są wszystkie zasady procedury.

Niuanse dermopigmentacji otoczki sutkowej

Wybór pigmentów do dermopigmentacji otoczki brodawkowej zależy od postawionych celów i może różnić się od kamuflażowych (zbliżonych do naturalnego koloru otoczki brodawkowej) do bardziej intensywnych i wyrazistych. Często mistrzowie łączą kilka odcieni, starając się osiągnąć idealny rezultat.

Дермопигментирование сосков-ареолярного комплекса Польша Вроцлав
Перманентны макияж ареолы

Jeśli informacje zawarte w artykule były dla Ciebie istotne, proszę podziel się linkiem do artykułu na swoim profilu, aby więcej kobiet dowiedziało się o usłudze „dermopigmentacja otoczki brodawkowej”.

Szczególnie trudnym zadaniem jest maskowanie blizn na otoczkach brodawkowych. Blizny mogą różnić się wielkością, gęstością i rzeźbą. W tym przypadku dermopigmentacja otoczki brodawkowej wymaga wysokich umiejętności mistrza. W pracy ważne jest stosowanie różnych rodzajów pigmentów i zastosowanie różnych technik nakładania pigmentu na otoczkę brodawkową.

Warto zauważyć, że dermopigmentacja blizn na otoczkach brodawkowych jest możliwa tylko po pełnym zagojeniu tkanek. Jednak korekcja blizn keloidalnych jest absolutnie niemożliwa.

Innym trudnym zadaniem jest dermopigmentacja w celu przywrócenia kompleksu brodawek i otoczki brodawkowej u kobiet, które przeszły amputację piersi. W takich przypadkach może wystąpić całkowity lub częściowy brak otoczki brodawkowej, a mistrz musi starannie dobierać kolor, projekt i dokładnie nanosić rysunek. Ta procedura wymaga dużego profesjonalizmu i doświadczenia mistrza, aby osiągnąć naturalny i harmonijny rezultat.

Brak otoczek
Pigmentacja otoczki sutkowej w celu przywrócenia kompleksu otoczkowego u kobiet, które przeszły amputację piersi

Proces dermopigmentacji

Techniczny proces dermopigmentacji otoczki brodawkowej jest bardzo skomplikowany. Nie zaleca się początkującym mistrzom przeprowadzania tej procedury. Prowadzę kursy szkoleniowe z dermopigmentacji tylko po przeprowadzeniu testów analizujących umiejętności studenta-specjalisty. Dla mnie ważne są wiedza specjalisty z zakresu pigmentologii, praktyczne umiejętności i poziom wiedzy specjalisty. To trudna procedura, szkolenie w dziedzinie dermopigmentacji otoczki brodawkowej po operacji plastycznej to bardzo złożony proces. Tylko po wynikach testów ucznia przeprowadzam kurs szkoleniowy „AREOLA” – jako podnoszenie kwalifikacji.

Możesz nauczyć się technikam pigmentacji medycznej i rekonstrukcji blizn od międzynarodowego trenera Millecenta

Обучение дермопигментации ареолы курс онлайн
Dermopigmentacja przebiegu areoli.
Fot. A. Khakhlova
Дермопигментация ареолы
Elena Scholl, PM, Szwajcaria

Etapy dermopigmentacji w okolicy sutka

Permanentny makijaż (dermopigmentacja) może być wykonywany na różnych obszarach ciała pacjentów.

Ile procedur jest dla Ciebie potrzebnych indywidualnie? Na to pytanie udzielam pełnej informacji klientowi po konsultacji. Dla mnie istotna jest początkowa analiza obszaru poddawanego dermopigmentacji. Następnie klient otrzymuje indywidualne zalecenia dotyczące przygotowania do procedury dermopigmentacji.

Liczba dodatkowych procedur zależy od obszaru pigmentacji. Przypisuje się indywidualną pielęgnację po dermopigmentacji kompleksu brodawek i otoczki brodawkowej.

Określa się pielęgnację po dermopigmentacji na długi okres (3-5 lat).

Efekty dermopigmentacji (jak pracuję z klientami)

Wynik po zabiegu dermopigmentacji można ocenić nie wcześniej niż po miesiącu (wynik wtórny po 1-2 miesiącach). Istnieje również „pierwszy wynik estetyczny” po dermopigmentacji – klient i ja mogą go zobaczyć w 3 dobie po zabiegu.

Trzy dni po zabiegu dermopigmentacji otoczek, może być pierwsza wizyta kontrolna. Jeśli nie jest możliwa wizyta osobista klientki, można umówić się na online spotkanie. Jeśli klientka czuje się komfortowo, dalej – po 1 zabiegu wynik jest super, to dodatkowe zabiegi mogą nie być.
Po 3 i 5 dniach zniknie zaczerwienienie wokół otoczki, po 1 i 2 tygodniach nastąpi lekkie złuszczenie obszaru pigmentacji. Drugie badanie kontrolne – po miesiącu.

Podczas wtórnego badania kontrolnego klient jest informowany, czy konieczne jest wykonanie dodatkowego zabiegu. Istnieją przypadki, w których dodatkowe procedury mogą nie być konieczne. Istnieją przypadki, w których klientowi potrzebna jest więcej niż jedna dodatkowa procedura. Mogą to być 2-3 dodatkowe procedury dermopigmentacji w zależności od indywidualnego przypadku i wyniku po uzupełnieniu dermopigmentacji. Po 1 – 1,5-2, 3, 4, 5, 6 miesiącach i po 1 roku możliwa jest dodatkowa sesja pigmentacji.

Zabieg dermopigmentacji może obejmować zarówno rekonstrukcję blizn, jak i zabieg pigmentacji medycznej otoczki sutkowej.

Wyniki i przykłady prac po rekonstrukcji blizn (specjalistka A. Khakhlova) – można zobaczyć tutaj.

Rezultaty po dermopigmentacji otoczek – portfolio po pigmentacji otoczek sutkowych

Dermopigmentacja areoli, makijaż permanentny, korekcja blizn, szkolenie. Szkolenie prowadzone przez Millecenta (Alesia Khakhlova)
Dermopigmentacja areoli, makijaż permanentny areoli, korekcja blizn, szkolenie. Szkolenie prowadzone przez Millecenta (Alesia Khakhlova)

Przeciwwskazania do dermopigmentacji medycznej

Przeciwwskazania do zabiegu: młode dziewczęta poniżej 18 roku życia, ciężkie choroby wewnętrzne, nowotwory w okolicy piersi, ostre i przewlekłe infekcje, laktacja, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca.

Dermopigmentacji nie należy wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ważne przeciwwskazania do zabiegu dermopigmentacji:

 • Dowolne nowotwory w piersi, nawet łagodne.
 • Onkologia w dowolnym miejscu.
 • Zmniejszona krzepliwość krwi.
 • Ostre infekcje.
 • Padaczka.
 • Zaostrzenie przewlekłych chorób.
 • Zakażenie HIV, AIDS, wirusowe zapalenie wątroby, gruźlica.
 • Cukrzyca typu 1.
 • Skłonność do powstawania blizn keloidalnych.
 • Choroby psychiczne. W niektórych przypadkach przed procedurą może być wymagane zaświadczenie o istnieniu chorób psychicznych.
 • Zabronione jest przeprowadzanie procedury dermopigmentacji w okresie ciąży i karmienia piersią.

W rezultacie, dzięki chirurgii estetycznej można skorygować niedoskonałości kształtu i objętości żeńskiej piersi. Dzięki usługom dermopigmentacji (tatuażu medycznego) można zmienić estetyczny wygląd otoczki brodawkowej, ukryć blizny po operacjach plastycznych.

Lekarze nie zalecają przeprowadzania dermopigmentacji otoczki brodawkowej przy jakichkolwiek zaburzeniach zdrowotnych, a w przypadku choroby zaleca się poczekanie na pełne wyzdrowienie. Zaleca się również unikanie planowania procedury podczas miesiączki.

Przeciwwskazania do dermopigmentacji

Przeciwwskazania do dermopigmentacji

Zabiegi, które wykonuję dla klientów:

 • medyczna pigmentacja estetyczna z tkanką bliznowatą
 • kosmetyczna korekta areoli
 • rekonstrukcja areoli (estetyka otoczki sutka) po zabiegach onkologicznych
 • korekcja rozstępów poprzez pigmentację w okolicy piersi
 • korekcja Vitiligo
korekcja Vitiligo
Wynik po wygojeniu Vitiligo

Pigmentacja medyczna. Klasyfikacja blizn

Обучение татуажу ареолы, исправление ареолы
Zdjęcie archiwalne. Szkolenie z zakresu dermopigmentacji w MILLECENTA STUDIO

Aktualnie wielu klientów pyta mnie, jak mogą zredukować widoczność swoich blizn.

W przypadku delikatnego makijażu permanentnego (kamuflażu, dermopigmentacji medycznej) najlepiej korygują się blizny normotroficzne. Blizny te nie wystają ponad powierzchnię skóry i nie cofają się w głąb. Są one równiutko z powierzchnią skóry, bez żadnych wybrzuszeń.

Blizny hipertroficzne oraz atroficzne wymagają bardziej zaawansowanych sesji korekcyjnych

Blizny keloidalne (przepraszam, jeśli Cię rozczarowuję) nie mogą być ukrywane ani poddawane dermopigmentacji. Korekcja zniekształceń blizn jest jednym z najtrudniejszych zadań w dziedzinie dermopigmentacji. Blizny stanowią źródło problemów estetycznych i psychologicznych dla klientów.

Klasyfikacja blizn

W kontekście klasyfikacji blizn istnieją różne rodzaje, takie jak:

 1. Blizny hipertroficzne: Charakteryzują się wybrzuszonymi obszarami na skórze i występują, gdy gojenie się rany jest nadmiernie intensywne.
 2. Blizny keloidalne: To blizny, które wytwarzają nadmierny, wypukły guz zanikający poza obszar oryginalnej rany.
 3. Blizny normotroficzne: Są one płaskie i estetycznie zintegrowane z otaczającą skórą, co oznacza, że są najmniej widoczne.
 4. Blizny atroficzne: Występują, gdy tkanka bliznowata jest wklęsła w skórę, co prowadzi do utraty objętości w danym obszarze.

W odniesieniu do aktywności wzrostowej blizn, można je sklasyfikować jako:

 1. Blizny aktywne: Nadal się rozwijają i zmieniają, są świeże i wymagają uwagi.
 2. Blizny resorbowalne: Przechodzą proces resorpcji, stopniowo zanikając i zmniejszając swoją widoczność.
 3. Blizny stabilne: Osiągnęły swoją ostateczną formę i nie ulegają już znaczącym zmianom.

Wszystkie te rodzaje blizn mogą stanowić wyzwanie w dziedzinie dermopigmentacji, a ich korekta wymaga specjalistycznego podejścia.

Дермопигментация ареолы
Фото из архива. Обучающий курс „Дермопигментация ареолы”

W zależności od wieku blizny: blizny młode i stare.

Blizny normotroficzne

Blizny normotroficzne to idealny wynik procesu gojenia się ran o różnym pochodzeniu. Charakteryzują się subtelnością, bladością, nie wystają ponad powierzchnię skóry i nie rosną.

Blizny atroficzne

Blizny atroficzne powstają w wyniku nieprawidłowej syntezy nowej tkanki, często będącej efektem rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Te blizny, zwane także zanikowymi, opadają poniżej poziomu skóry i wynikają z urazów lub stanów zapalnych, na przykład po operacjach. Skóra nad bliznami atroficznymi staje się cienka i zwiotczała. Mimo braku pigmentacji, co sprawia, że wydają się białe, dermopigmentacja jest skutecznym sposobem na ich poprawę. Jednakże przed przeprowadzeniem procedury pigmentacji konieczne są wcześniejsze zabiegi kosmetyczne.

Biały kolor tych blizn wynika z niedoboru dwóch kluczowych białek, kolagenu i elastyny, które stanowią strukturalny fundament skóry. W mojej praktyce często spotykam się z tego rodzaju bliznami w przypadku pacjentów po przebytym trądziku (acne).

Blizny hipertroficzne

Blizny hipertroficzne, zwane także bliznami przerostowymi, to zmiany skórne powstałe w miejscu przerwania ciągłości skóry.

Charakteryzują się one zazwyczaj grubością, są zwarte, o powierzchni grudkowatej pokrytej hiperkeratozą, często z widocznymi poprzecznymi szczelinami. Blizny hipertroficzne mogą stopniowo przechodzić w blizny atroficzne, które zlewają się z powierzchnią skóry.

Istnieje wiele różnych metod leczenia blizn. Żadna z nich samodzielnie nie gwarantuje 100% skuteczności. Optymalnym podejściem jest zastosowanie kompleksowego leczenia, łączącego terapie kosmetologiczne z dermopigmentacją (moją specjalizacją), aby osiągnąć jak najbardziej zadowalające rezultaty.

2 podstawowe rodzaje dermopigmentacji

Rozróżnia się dermopigmentację estetyczną (kosmetyczną) i medyczną. Jest to ważna informacja.

Pigmentacja otoczki sutkowej. Alesia Khakhlova (Millecenta) & Paulina Baklavskaya
Alesia Khakhlova (Millecenta) & Paulina Baklavskaya

Dermopigmentacja medyczna to proces maskowania blizn po operacjach plastycznych w okolicach otoczki, korygowania defektów skóry poprzez zastosowanie kompleksowej metody.

Moja technika dermopigmentacji medycznej obejmuje kilka etapów: proces rekonwalescencji, indywidualne zalecenia, korektę kolorystyczną oraz estetyczną odbudowę otoczki.

Cenne informacje zdobyłam dzięki współpracy z Pauliną Bacławską, polską kosmetyczką i artystką makijażu permanentnego, oraz Eleną Schor, medycznym kosmetologiem z dziedziny onkologii ze Szwajcarii.

Zwróć uwagę, że praca ze skórą wymaga uwzględnienia charakteru powstawania ubytku w okolicy otoczki (wokół otoczki).

Również podkreślam, że luźne, poranione rany po oparzeniach, skaleczeniach, szwach chirurgicznych czy po czkawce mają swoją specyfikę pod względem struktury i charakteru gojenia.

Wiek blizny ma również znaczenie. Należy zwrócić uwagę na ilość tkanki włóknistej powstałej podczas formowania blizny, głębokość urazu oraz jej lokalizację.

Pigmentacja na skórze

Zdjęcie przed zabiegiem (korekta blizn)
Zdjęcie po dermopigmentacji blizny – efekt wygojenia

Dermopigmentacja kosmetyczna (estetyczna)

Zabieg wykonywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Celem zabiegu estetycznego jest stworzenie idealnego koloru otoczki i nadanie jej nowego kształtu za pomocą makijażu permanentnego.

Дермопигментация ареолы / dermopigmentation areola
Zdjęcie otoczki przed zabiegiem
Эстетическая дермопигментация ареолы
Zdjęcie otoczki po dermopigmentacji (wynik wygojony)

Jeśli klientka ma asymetryczne sutki, niezadowalający kolor otoczki, czy blizny po operacjach skórnych, mogę pomóc w poprawie tych kwestii poprzez zabiegi dermopigmentacji estetycznej i medycznej. Umówienie się na spotkanie ze mną jest możliwe indywidualnie. Alternatywnie, możesz przesłać mi zdjęcia problematycznego obszaru na adres millecenta@icloud.com.

Kolor blizny

Blizny niedojrzałe, najczęściej czerwone i lekko wypukłe, stają się płaskie z upływem czasu. W początkowym stadium mogą powodować dyskomfort, takie jak świąd lub nawet ból. Z kolei blizny dojrzałe, charakteryzujące się jasną barwą, są wynikiem prawidłowego procesu gojenia.

Praca z bliznami spowodowanymi zwłóknieniem tkanki łącznej, które powstaje w wyniku niekontrolowanej regeneracji naprawczej, jest bardzo trudna. To częsta wada kosmetyczna, pojawiająca się często w wyniku chorób skóry, urazów, oparzeń i zabiegów chirurgicznych.

Metoda pracy z bliznami

Nie każdy specjalista w makijażu permanentnym jest przygotowany do pracy na delikatnych obszarach, takich jak otoczka, sutek, bielactwo, blizny czy rozstępy.

Proces regeneracji musi być ściśle uwzględniony, zwłaszcza czas pomiędzy komórkami, gdy pojawia się młoda tkanka łączna.

W świeżej tkance bliznowatej mogą pozostać znaczne ilości naczyń krwionośnych, nadając statkom jasny, czerwonawy kolor. Z biegiem lat blizna traci na intensywności z powodu zmniejszenia liczby komórkowych i naczyń krwionośnych. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu pigmentacji zaleca się konsultację ze specjalistą.

W mojej praktyce korzystam z różnych metod dermopigmentacji skóry, takich jak pigmentacja na gorąco, na zimno, pigmentacja blizn, pigmentacja otoczki, rekonstrukcja blizny, rekonstrukcja otoczki, oraz wiele innych

Mammoplastyka – główna metoda powiększania piersi?

Po mammoplastyce wiele klientek stara się estetycznie zmienić otoczkę i brodawki sutkowe, korzystając z usług dermopigmentacji medycznej.

Spotkałam wiele kobiet po operacjach plastycznych. Niestety, po operacji blizny na ich piersiach nie zawsze wyglądały niepozornie. Ale po moich usługach dermopigmentacji nie można odróżnić żywej skóry od estetycznie stworzonej skóry. Odtwarzam otoczkę i uszczęśliwiam kobiety. To jest mój cel.

Trudno być mistrzem makijażu permanentnego i nie umieć rysować. Nie wystarczy posiadać sztukę widzenia. Ważne jest, aby być w stanie wykonać pracę poprawnie technicznie. Specjalista musi być w stanie odtworzyć otoczkę. Dermopigmentacja to sztuka!

Pigmenty do dermapigmentacji otoczki

Pigmenty, których używam do zabiegu „odbudowa otoczki za pomocą makijażu permanentnego” to są HANAMI, Swiss Color

Są bezpieczne, spełniają wszystkie normy higieniczne, posiadają certyfikaty potwierdzające jakość.

Hanami to najwyższej jakości barwniki do makijażu permanentnego.

Пигменты HANAMI

Do tworzenia tych barwników wykorzystuje się innowacyjną technologię Novoxx. Dzięki tej technologii pigmenty Hanami są trwałe, stabilne i elastyczne. To ich przewaga wśród ogromnej liczby pigmentów dostępnych na rynku.

Innowacyjna technologia Novaxx (Novox Technology), stosowana w pigmentach Hanami, jest w 100% biokompatybilna z ciałem klienta. Eliminuje to reakcje alergiczne, co ma znaczenie przy radzeniu sobie z otoczkami i tkanką bliznowatą.

Novoxx (technologia Novox w makijażu permanentnym) stabilizuje florę mikrobiologiczną. Dzięki połączeniu substancji mineralnych działa przeciwzapalnie, co jest ważne w procesie gojenia po dermopigmentacji otoczek i blizn.

System Novoxx (system Novox) to przeciwutleniacz, który przedłuża trwałość pigmentów w skórze klienta, dzięki czemu pigmentacja jest bardziej trwała po wygojeniu.

Produkcja Hanami Pigments odbywa się w niemieckim laboratorium, które kontroluje wszystkie normy sterylności, analogiczne do tych obowiązujących w fabrykach farmaceutycznych.

Dlaczego robię dermopigmentację?

Алеся Хохлова

Daję wszystkim kobietą nową jakość życia, odzyskuję im pewność w siebie i pomagam odzyskać kobiecość i piękność, seksowność za pomocą pigmentacii otoczki sutkowej i rekonstrukcji blizn.

Moje kontakty na Facebooku – PMU.SCHOOL.ONLINE

Jeżeli informacje zawarte w artykule były dla Ciebie przydatne, udostępnij proszę informację na swojej stronie, aby więcej kobiet dowiedziało się o usłudze „dermopigmentacji otoczki”

Jestem wdzięczna, że znam wielu profesjonalistów z całego świata. Moi drodzy koledzy: Alena, Paulina Baklavskaya, Elena (Szwajcaria), Maria, Irina, Tatiana, elegancka Anastasia Moleva (lekarz z Włoch) życzę powodzenia w pracy, z czystego serca – szczęścia, miłości, harmonii.

Курс дермопигментации

Proszę o udostępnienie linku do artykułu swoim znajomym. Niech więcej kobiet na naszej planecie czerpie radość i piękno.

Pozdrawiam, Millicenta (Alesia Khakhlova)