Czerwone brwi zmieniły kolor na zielony

Czerwone brwi zmieniły kolor na zielony – jak to się mogło stać? Wszystko może się zdarzyć, jeśli nie znamy kolorystyki i sposobu gojenia się pigmentu w skórze. W praktyce zdarzają się zupełnie różnie  przypadki. Postanowiłam napisać ten artykuł, aby wiele specjalistów nie popełniały błędów podczas korekcji  kolorystycznej czerwonych brwi.  Każde zagadnienie związane z makijażem permanentnym wymaga głębszej analizy. Proszę zauważyć, że to pytanie zadała mi specjalistka od makijażu permanentnego. Odpowiadanie na list kolegi.Artykuł może zawierać drobne błędy składniowe lub gramatyczne. Przepraszam za opisy, uczę się języka polskiego. Prawdopodobnie jest jeszcze nie całkiem biegły. Pozdrawiam Alesia

Czerwone brwi. Analiza sytuacji

Przyjrzyjmy się więc sytuacji. Chcesz skorygować czerwony odcień na brwiach. Czy w swoich pracach używasz pigmentów na bazie zieleni lub żółci? Należy wiedzieć, że nie wszystkie pigmenty mogą być stosowane w czystej postaci i nie wszystkie nadają się do korygowania zaczerwienionych brwi.

Zdjęcie przed zabiegiem. Oczy brązowe, resztki pigmentu na brwiach czerwone.
коррекция красных бровей, korekcja czerwonych brwi
Wiele pigmentów pozostawia ten kolor na brwiach. Jest to często obserwowane po użyciu pigmentów SofTap po pewnym czasie, lub SHINE

Jeśli widzimy czerwony odcień na brwiach klientki, możliwe jest wykonanie korekty koloru brwi. Należy pamiętać, że nie zawsze pracuemy z czystym odcieńiem zieleni. Nie ma znaczenia, czy czerwony jest osad ze starego pigmentu, czy czerwony jest osad z nowego pigmentu. Ważne jest dla nas skorygowanie czerwonego koloru brwi. Wszyscy mistrzowie używają jednocześnie koloru zielonego, ale należy zauważyć, że kolor czerwony może być różny. Nie zawsze jest to możliwe nałożenie kolora zielonego na czerwony.

Dlaczego? Ważną rolę ma skład stosowanego nami pigmentu.

Zdjęcie jest do pracy specjalista po poprawieniu koloru czerwonego.

Korekta czerwonych brwi. Zdjęcie jest po zakończeniu procedury PM

после перманентного макияжа бровей, коррекция зелёных бровей
Uwaga! brwi były czerwone, klientka jest brunetka. Linergistka poprawiła kolor brwi na zielony. Przeczytaj uważnie poniższe informacje

Używanie koloru zielonego

Linergistka wykonała całkiem niezły kształt brwi. Ale w tej pracy są też niuanse. Ważne jest korygowanie techniki, poprawianie błędów w rozmieszczeniu pigmentów, poprawianie ręki, zacieśnianie techniki.

Widzę błędy też w napięciu skóry. Ale to jest drobnostka. Wszystko przyjdzie wraz z doświadczeniem. Nawet jeśli takie błędy wystąpią, ale pigment zostanie prawidłowo dobrany do korekty koloru, to po wyleczeniu błędy nie będą zauważalne.

Chciałbym zwrócić uwagę, że wielu klientów uważa tego rodzaju pracę za ideał, a rzemieślnicy również mogą postrzegać ją jako ideał, ale jest to od niego dalekie. Na podstawie apelu linergistki i faktu, że profesjonalista bardzo dba o wyniku, mogę powiedzieć, że specyaligstla makijażu permanentnego wyrośnie na profesjonalistę.

Bardzo ważna jest obserwacja pracy, ważne jest śledzenie zagojonej pracy po wykonaniu makijażu permanentnego, aby stać się profesjonalistą.

Oto pigment (zdjęcie poniżej), który był stosowany konsekwentnie dla czerwonych brwi

Gdyby pigment był innej jakości, wynik byłby bardziej miękki. Nie tak jasno na brwiach. Ale oto pytanie? Dlaczego pigment dał jasny zielony odcień, mimo że pigment nie został zbyt mocno nałożony na skórę? I czy ten pigment naprawdę nadaje się do korygowania czerwonych brwi?

Czerwone i zielone brwi. Analiza sytuacji w zakresie pigmentów

Przeprowadźmy wspólnie analizę. Piszę krótko, mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

W składzie obserwuję następujące barwniki. Największy udział procentowy w pigmencie ma żółcień organiczna CI11740 i dwutlenek tytanu. Mistrzowie będą teraz jednogłośnie krzyczeć, że dwutlenek tytanu nadaje skórze zielony odcień. Tak się nie stało.

Carbon black jest również zawarta w tym pigmencie w dużych ilościach, w związku z czym pigment ten nie może być stosowany w czystej postaci do pokrycia brwi klienta.

Idźmy dalej. Producent dodał do pigmentu organiczny barwnik pomarańczowy i barwnik niebieski. Barwnik niebieski o numerze CI74160 jest dopuszczony do stosowania w pigmentach do 4 stycznia 2023 r.

Ponieważ pigment ma silne składniki – żółcień organiczną i błękit organiczny – wniosek jest taki, że oba są barwnikami odpornymi. Ponadto pigment zawiera również trwałą sadzę (czerń). Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli mistrz użył pierwotnego znieczulenia, to pigment ten, zgodnie z analizą składową, wniknął w skórę bardzo szybko i głębiej, co również jest błędem w pracy.

W pigmencie obecna jest również ROSIN . Sprawia on, że pigment jest bardzo lepki i odporny na usuwanie. Nie jest możliwe usunięcie pigmentu za pomocą lasera. Albo powoli dochodzi do inwersji pigmentu. Lepiej jest stosować zmywacz na bazie kwasu. Kalafonia (Rosin), zwana również kolofonią lub greckim smołem (łac. pix graeca), jest stałą formą żywicy otrzymywaną z sosen i niektórych innych roślin, głównie iglastych, wytwarzaną przez ogrzewanie świeżej ciekłej żywicy w celu odparowania lotnego ciekłego terpenu components.It jest półprzezroczysty i różni się kolorem od żółtego do black.At kalafonia w temperaturze pokojowej jest krucha, ale topi się w temperaturze pieca. Składa się głównie z różnych kwasów żywicznych, zwłaszcza kwasu abietynowego.

Proces rozjaśniania może być przeprowadzony wyłącznie za pomocą removera na bazie kwasu. Wskazówka: Ważne jest, aby podczas pracy z tym pigmentem przećwiczyć technikę na brwiach bez znieczulenia.

______________________

Skóra klientki

Zwróć uwagę na włosy, oczy.
Aby dokonać właściwej analizy tej pracy, należy wziąć udział w całym kursie kolorystyki i pigmentologii INK-TECHNIQUE z zakresu kolorystyki, składającym się z 12 wykładów, który wkrótce będzie dostępny dla profesjonalistów.

A w przypadku takiego klienta (jak na zdjęciu powyżej) konieczne było wykonanie korekty z użyciem nieczystego zielonego pigmentu. To jest ważne. Do tego pigmentu należało dodać brązowy pigment do brwi na bazie czerwieni, a także użyć czerni w rozcieńczonej formie, nadając jej lekkości i zwiewności. Tylko wtedy, po zagojeniu na takiej skórze – brwi zagoją się w kolorze brązowym, ale nie w zielonym. Zalecenia te podaję dla konkretnego przypadku i dla tego pigmentu, z którym pracowała specjalistka. Zalecenia te zostały opracowane specjalnie dla tego pigmentu, którego skład przeanalizowałem.

Wniosek

Praca została już wykonana, brwi są zielone: z powodu wstępnego znieczulenia, z powodu składu pigmentu, z powodu techniki pracy.

Proces korekcji: 1 – jednokrotne rozjaśnienie. 2 – wykonaj dodatkowy zabieg, powiem ci, jaką mieszankę możesz zrobić z pigmentami.
Ale ja potrzebuję waszych pigmentów.

Moje życzenia dla linergistki. „Nie martw się, wszystko można naprawić. Starasz się pracować, to jest najważniejsze i będziesz mieć dobrych klientów. Najważniejsze jest to, że jeśli widzisz swój błąd, nie wahaj się go naprawić. Możesz przestudiować sekcję kolorystyki, która jest publicznie dostępna na stronie.”

Kurs kolorystyki i pigmentologii INK-TECHNIQUE, + Przedstawiam instrukcje i wszystkie właściwości pigmentów, a także dogłębnie rozumiem proces pracy dla specjalistów od makijażu permanentnego. W trakcie szkolenia podaję literaturę metodyczną, schematy, studia przypadków oparte na doświadczeniu i pracy badawczej.

Jeśli interesuje Cię sekcja usuwania pigmentów, zajrzyj do tej sekcji na stronie internetowej – usuwanie laserowe Jeśli masz jakieś pytania, pisz w komentarzach lub na stronie poświęconej specjalistycznemu makijażowi permanentnemu na Instagramie lub Facebooku.

Jeśli masz pytania dotyczące pigmentów i ich receptur, lub jeśli masz błędy w swojej pracy – napisz anonimowy komentarz, odpowiem na pytania

Pozdrawiam, Alesia Khakhlova