Makijaż permanentny ust bez znieczulenia

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – czy jest możliwy do wykonania? W rzeczywistości makijaż permanentny i tatuowanie mają ze sobą coś wspólnego. Jednak w przypadku tatuaży konwencjonalnych środki znieczulające nie często nie mają wymaganego działania. Z tego powodu często są nie one stosowane w tym przypadku. Makijaż permanentny jest to nieco inna procedura. Technika ta jest bardziej delikatna i łagodna. Specjaliści pracuę często z środkami znieczulającymi.

Usta przed makijażem permanentnym

Makijaż permanentny ust INJECT LIPS

W wielu przypadkach z wielu powodów pracuje bez znieczulenia. W 90% zabiegów makijażu permanentnego nie stosuję znieczulenia. Mimo że usta i oczy są obszary delikatni. Jednak jest możliwe pracować bez znieczulenia.

Ważnym powodem stosowania środków znieczulających dla specjalistów makijażu permanentnego jest mobilność tych obszarów, którą można zminimalizować za pomocą środków znieczulających. Jednak dzięki odpowiedniej technice makijażu permanentnego, aplikacji w wielu przypadków – nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Możemy pracować bez znieczulenia.

Nano-makijaż-permanentny

W przypadku nano-brwi i ust (makijażu permanentnego) w wielu przypadkach znieczulenie nie jest konieczne, chociaż w niektórych przypadkach pacjenci sami proszą o wykonanie makijażu permanentnego przy użyciu środków znieczulających. 

Jednak gdy wykonuję je bez znieczulenia, klienci często nie wierzą, że proces ten jest bezbolesny. Zawsze stosuję znieczulenie przy usuwaniu za pomocą środków usuwających.  Znieczulenia używam  do zabiegów usuwania makijażu permanentnego. 

Kto decyduje o stosowaniu leków przeciwbólowych?

Inicjator musi być nadal linergistka. W niektórych sytuacjach mogą istnieć wyjątki. Dotyczy to przede wszystkim osób z nadwrażliwością i wysokim progiem bólu. Również początkowo w opisie większości zabiegów wykonywanych przez dowolną kosmetyczkę znajdują się instrukcje i warunki, w których znieczulenie jest osobno płatne i wykonywane tylko za zgodą klientki.

Należy zauważyć, że lekarz może korzystać wyłącznie z własnych produktów wraz z towarzyszącą im dokumentacją. 

Wynika to z faktu, że specjalista nie może zastosować środków znieczulających przyniesionych przez pacjenta, ponieważ nie jest w stanie ocenić ich skutków. Konsekwencją tego może być nie tylko obniżenie jakości pracy i jej nieodpowiedni wynik, ale także brak zrozumienia skutków zdrowotnych. Specyalist  makijażu permanentnego szczegółowo poinformuje klienta o stosowanych przez siebie środkach znieczulających i zapyta, czy klient nie jest uczulony na któryś ze składników. Dopiero po uzyskaniu tych informacji można przystąpić do pracy.

Jakie są konsekwencje niestosowania środków znieczulających do makijażu permanentnego?

Jeśli weźmiemy pod uwagę zastosowanie makijażu permanentnego na różnych obszarach, okaże się, że w niektórych przypadkach brak środków znieczulających pomaga w wykonaniu lepszego makijażu. 

Dlatego też decyzja o ich stosowaniu należy do samych kosmetyczek, w zależności od indywidualnych okoliczności.

Dość często można zauważyć, że w przypadku tatuażu brwi nie stosuje się znieczulenia lub stosuje się je w fazie wtórnej. Powody, dla których czasami lepiej jest nie stosować środków znieczulających podczas pierwszego zastosowania:

  • Tworzenie szkicu i późniejsza penetracja oraz zatrzymanie pigmentu w warstwach skóry właściwej jest znacznie bardziej wyraźne i klarowne;
  • W późniejszym czasie pigment jest bardziej widoczny;
  • Łatwiejsze gojenie się górnych warstw skóry właściwej;
  • Mniejsza opuchlizna po zabiegu tatuowania.
  • Obrzęk znika bardzo szybko.

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video

Klienci często są niezadowoleni z kształtu swoich ust.
Czy to opadające kąciki, rozmazany łuk kupidyna, małe, nieproporcjonalne usta z łukiem na twarzy. Problemy te można rozwiązać za pomocą odpowiednio dobranego szkicu, który nie będzie powielał starego kształtu. Wydobądź bardziej wyrazisty łuk Kupidyna, nie powtarzaj opuszczonych kącików ust; postaraj się zaproponować szkic, który będzie w stanie zminimalizować niedoskonałości.

Forma – 1 video


Ponadto, inteligentny makijaż permanentny ust (+ odpowiednia kolorystyka i pigmentologia) z łatwością nada ustom wyraźny, wyrazisty kontur, pomoże podkreślić lub zmienić kolor ust, a także wyeliminuje konieczność codziennego poprawiania makijażu szminką, dzięki czemu makijaż ust będzie całkowicie odporny na codzienne warunki.

Klienci często są niezadowoleni z kształtu swoich ust – video 3

Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Video – 4
Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 5
Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 6
Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 7

Proces pracy i tworzenia koloru ust

Według ekspertów w dziedzinie koloryzacji makijażu permanentnego ust nie należy dążyć do tworzenia jaskrawych i niezwykłych obrazów – jeśli nie ma się doświadczenia!!!

Faktem jest, że makijaż permanentny utrzymuje się na ustach przez wiele lat. Nieprawidłowo wykonane prace na ustach są bardzo trudne do usunięcia.
Jeśli chce klientka usunąć pigment bez czekania, aż sam zaniknie, będzie musi zapłacić dużo pieniędzy.
Pastelowe kolory pomogą stworzyć harmonijny makijaż permanentny. Ale nie zawsze. Ważne jest, aby znać prawa koloru i palety barw.

Mogę Cię rozczarować, że koło kolorów Ittena nie zawsze sprawdza się w makijażu permanentnym, a raczej powinnam powiedzieć, że nie sprawdza się zbyt dobrze. To właśnie demonstruję w moich pracach z kolorystami.

Ale należy pamiętać, że jaśniejsze odcienie mogą łatwo nakładać się na jaśniejsze.

Chciałabym uświadomić kilku rzeczy, które pokazują, jaki będzie wynik.

Kolor skóry.
Typ skóry.
Wiadomo, że wraz z upływem czasu procesy regeneracji komórek w organizmie człowieka ulegają spowolnieniu. Oznacza to, że wydłuża się okres utrzymywania się pigmentu w skórze. Po wykonaniu tatuażu na ustach może być pojawi się jednak szarawy lub niebieskawy odcień. Ważne jest, aby wziąć ten czynnik pod uwagę przy wyborze barwnika. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy na twarzy występują plamy pigmentowe i piegi, blizny i bliznowce, sieć naczyniowa (couperose).

Głębokość, na jaką wstrzykuje się pigment.
Jeśli barwnik zostanie wstrzyknięty głębiej na wargach, po zagojeniu się skóry odcień będzie wydawał się ciemniejszy i chłodniejszy. Powodem tego jest jego zdolność do kompensowania cieplejszych odcieni: proces ten jest określany w makijażu permanentnym ust jako efekt Tindala.

Gęstość zabarwienia.
Ten parametr odpowiada konkretnej technice, np. akwareli, ombre, cieniowaniu, efektowi 3D i innym.Wszystkie cztery parametry mają wpływ na wynik.

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 8

Obrzęk warg po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 9
Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 10

Zwykle obrzęk warg po permanentnym makijażu ust bez znieczulenia utrzymuje się przez około 1-2 godziny. Po czym szybko maleje. Jest to naturalna reakcja organizmu na procedurę.

Jeśli duże naczynie zostanie uderzone podczas zabiegu, wówczas gojenie się tkanek zajmie więcej czasu. Siniaki są bardzo rzadkie podczas pracy ze złożonymi wargami, ale znikają szybko – 1 dzień. Ale lepiej, żeby ich nie było! To ważne. W innych przypadkach nadmierna objętość, która nie trwa dłużej niż tydzień, sygnalizuje reakcję alergiczną na pigment lub błąd kosmetyczki. Takie sytuacje wymagają natychmiastowej konsultacji ze specjalistą.

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video 11
Wrocław – makijaż permanentny – video – 12
Makijaż permanentny ust – video 13, Wrocław
Video – 14

Wyniki pracy i dodatkowa pigmentacja pojawią się wkrótce na blogu. Jeśli chcesz uzyskać informacje, Zostaw swój komentarz pod artykułem. Pozdrawiam Alesia (Millicenta)

Makijaż permanentny ust bez znieczulenia – video
Wyniki pracy. Pozdrawiam, Alesia (Millicenta)

Jeśli chcesz głębiej nauczyć się rozumieć kolorystykę i proces pracy ze znieczuleniem i bez – możesz zostawić mi wiadomość osobiście lub napisać komentarz. Z przyjemnością usłyszę Twoją opinię. Możesz także bezpiecznie napisać-jakie informacje w makijażu permanentnym są dla ciebie interesujące. Przytulam wszystkich. Do zobaczenia.

Jeśli w tekście występują błędy gramatyczne lub Błędy składniowe, to proszę napisz mi komentarz, abym poprawiła. Z góry dziękuję.