Pigment nieorganiczny czy organiczny?

Pigment nieorganiczny czy organiczny do wyboru – często zadajemy sobie pytanie? Jak być? Co zrobić, jeśli klient chce gęstych, nasyconych brwi. Przeprowadzę analizę na podstawie przykładów z praktyki.

O brwiach Maryny

Będę szczera. Brwi zostały wykonane dla klientkę bardzo ciemne. Jej skóra jest tłusta i porowata. Potem robiłam korektę. To było o 2017.

W 2017 roku zorganizowałam szkolenie, w którym po raz pierwszy wprowadzony pigment Magic cosmetics. W 2017 roku Towarzystwo specjalistów makijażu permanentnego nie przyjęło informacji o pigmencie nieorganicznym. Był skandal w dziedzinie makijażu permanentnego, bo nie znali pojęć kolorystyki, pigmentologii i nie chcieli wpaść twarzą w błoto.

Wielu uważało, że pigment nieorganiczny to tylko dla tatuażu. Ale dzięki moim dokładnym badaniom, studiowaniu literatury naukowej, współpracy z firmami produkcyjnymi udowodniłam swoją prawdę w badaniach.

Istnieją różne przepisy na przygotowanie pigmentów. Ten sam składnik nieorganiczny będzie zawarty zarówno w pigmentach do tatuażu, jak i pigmentach do makijażu permanentnego. Tylko technologie gotowania są nieco inne. Ten sam pigment organiczny będzie zawarty zarówno w pigmentach do makijażu permanentnego, jak i pigmentach do tatuażu. Tylko inny procent. Inna konsystencja.

Jedno danie możemy przygotować w godzinę lub dwie, inne możemy przygotować za 45 minut. Na przykład Indyk, ale inny w smaku. To samo mięso.

Pojęcie nieorganiczny pigment nie oznacza pigment dla tatuażu 100%. Nieorganiczny pigment – oznacza to, że pigment składa się ze związków nieorganicznych. Są to głównie tlenki żelaza i inne związki. Nie można powiedzieć, że pigment organiczny jest pigmentem obowiazkowy do makijażu permanentnego, nie dla tatuaży.

Magic cosmetics. Pigment nieorganiczny czy organiczny

Nie nalegam, abyś pracowały określonymi pigmentami . Możecie tworzyć arcydzieła, co chcecie i jak chcecie.  Dzielę się doświadczeniem. Nie znam… ile mogę to zrobić, ale robię to, aby nowy wiedzy przyszłi do mnie zgodnie z prawami wszechświata. 

Wróćmy do brwi Mariny.  Brwi zostały wykonane na kursie szkoleniowym. Zrobiłam zrzuty ekranu z archiwum. 

Wróćmy do brwi Mariny. Brwi zostały wykonane na kursie szkoleniowym. Zrobiłam foto z archiwach

Pigment nieorganiczny czy organiczny
Szkolenie odbyło się 18 listopada 2017 roku. Szkolenie było dla specjalistów makijażu permanentnego.

Proszę zwrócić uwagę, że skóra jest skomplikowana, włosy są czerwone-medne. Pigment układał się powoli, gęsto, ale powierzchownie. Bez wgłębień.

Pigment był nieorganiczny, drobnoziarnisty. Pigmenty organiczne i nieorganiczne różnią się nieco od technologii stylizacji, dlatego ważne jest, aby znać skórę. Dzięki organicznymi – pracuemy bardzo łatwe, a z nieorganicznymi łatwe i jakby lekko dociskając igłę.

Pigment nieorganiczny czy organiczny
Pierwsza procedura dla Mariny. Gęste układanie pigmentu. Technika Mieszana. I włosek i pudra.

Korekcja brwi

I zrobiłam już taksamo jej bardzo ciemne brwi. Pigment był nieorganiczny. Kosmetyki bez organiki.

Zdjęcia bez filtrów. Proszę zwrócić uwagę, że dziewczyna przyjechała do mnie na korektę po trzech miesiącach. Wzmacniam kolor brwi. Klientka chce ciemniejszy kolor.
Pigment nieorganiczny czy organiczny
Po zabiegu są dość ciemne. Mimika twarzy klientki działa dobrze. Dziewczyna jest zadowolona

Ta firma pigmentu ma trzy grupy. Trzy tytuły. Trzech różnych przedstawicieli. Co chcę powiedzieć? Byłam bardzo zaskoczona, gdy zobaczyłam ją bez brwi. Bez pigmentu w 2020 roku – latem. I to jest moja przyjaciółka. Cień był ledwo zauważalny.

Na dowód zdjęcie do zabiegu 2017 rok.

Ale pracowałam powierzchownie i bardzo mocno. Oznacza to, że nie posadzono głęboko pigmentu igłą. Potem robiłam eksperymenty na moich klientach. Próbowałam różnych technik i metod. Tak, były niefortunne przypadki i długie usuwanie. Аle dziękuję tym, którzy mi zaufali. Przepraszam.

Ważne jest, aby

Ważne jest, aby wiedzieć – pigmenty organiczne i hybrydowe – pracujemy powierzchownie i najlepiej w obszarze włosów. Nie zmieniamy naturalnej formy brwi. Jeśli zmienimy – to jest bardzo przewiewny, ledwo oddychając na brew. Praca z nimi szczelnie nie jest dobrym wyborem techniki. Organiczne i hybrydy mogą spaść do zera (1-2 roki), ale musimy działać jak piórko.

Wnioski z moich obserwacji. Pigment ułożony gęsto powierzchownie i nieorganiczny – można usunąć zarówno laserem, jak i remuwerem – szybciej niż pigmenty organiczny i hybrydowy, i które jest ułożone gęsto i ciemno w skórą.

Wszystko byłoby dobrze z organicznymi i hybrydowymi, ale klienci również dyktują swoje warunki. Nie myślą o przyszłości. Chcą tu i teraz. Czasami mistrz popełnia błąd.

Pigment nieorganiczny + organiczny

Drugi przypadek. W 2017 roku zrobiłam brwi dziewczynie. Brwi przed zabiegiem były trudne. Naturalne ogony opadają mocno w dół.

kolorystyka szkolenie
Jak widać na zdjęciu – brwi są bardzo obniżone. Formularz należy zmienić i usunąć spód.
szkolenie kolorystyki
Zdjęcie po zabiegu. Klientka jest szczęśliwa.
makijaż permanentny Wrocław
Zmiana brwi przed i po. Zdjęcia bez Photoshopa. Zdjęcie zrobione telefonem iPhone 6+. Rok 2017.

Wszystkie zdjęcia w artykule są realistyczne. W dwóch przypadkach pracowałam różnymi składami pigmentów, ale w tej samej technice. Powolna, cicha, dodatkowo robiłam maskę na brwiach. Trzeba pamiętać o opisie maskę w grupie (soczysta kolorystyka).

Pigment: mieszałam pigment organiczny z nieorganicznym.

Znalazłam mały kawałek wideo w trakcie pracy. Przesłałam film, abyś mógły obejrzeć technikę. Uwielbiam pracować z muzyką klasyczną. Na filmie jest słyszalna. Maszyna jest prosta – magic. Igła – akupunktura. W pracy używam wacików. Z jednej strony gliceryna, z drugiej chlorheksydyna.

Film instruktażowy- dla szkolenia – Soczysta kolorystyka

Wideo – 2 – Pamiętaj, że powiedziałem, aby zrobić aplikację (maskę) z pigmentu.

Wideo – 1

Ta dziewczyna mieszka w Polsce we Wrocławiu. Pracuje w firmie IBM. Jej brwi zniknęły do 2022. Pracowałam miksem (nieorganiczny + organiczny) – 4.03.2018

Wniosek, możesz pracować z różnymi pigmentami, obserwować technikę i wykonać analizę po wygojeniu. Nie można obiecać klientowi idealnego wyniku po 1 zabiegu. Ale dążenie do doskonałości jest konieczne.

__________________________________________________

Pigment nieorganiczny + organiczny – żołte brwi

Żółte brwi są najtrudniejsze do usunięcia. Rok, półtora roku, nie będę oszukiwał. A tak przy okazji, jeśli zrobicie gęsty makijaż permanentny organiczny lub hybrydowy miksy – zobaczycie błędy-plamy po pracy. A jeśli zrobicie to z mieszanką gliceryny, jak pokazałam na wideo – plamy nie będą lub będą minimalne. Jeśli robisz nieorganiczne gęste brwi i mieszacie miks z gliceryną, po wygojeniu praktycznie nie ma plam.

Ważne jest również, aby pamiętać o strukturze skóry, zasadach opieki po. O typie skóry, o technice pracy. Wszystko, co widzimy na Instagramie, często nie jest do końca prawdą, ponieważ zdjęcie jest przepuszczane przez filtry. Ale pracujemy bez filtrów, z żywą skórą. Czasami pracujemy dobrze, a klient jest źle pielęgnowany(((.

Istnieją różne przypadki w praktyce, ale musimy dążyć do doskonałości. Znać kolorystykę i pigmentologię. Tajemnice mieszania. Tajemnice pracy. Staram się przetłumaczyć na polski dużo materiału i podać jak najwięcej informacji. Kiedy będzie gotowy pełny kurs, Roksanna i ja damy Ci znać.

Pigment nieorganiczny + organiczny – chemia

Nie można jasno stwierdzić, że jeden rodzaj pigmentu jest lepszy od drugiego.

Czarny węgiel – organiczny nierozpuszczalny, tlenek żelaza czarny-nieorganiczny nierozpuszczalny. Używam do różnych technik. Oba są wysokiej jakości, ale jeśli robicie mieszanie. Na przykład dla strzałek (aby poprawić niebieskie strzałki – dodaj czerwony kolor do kompozycji – 1-2 krople Czerwieni).

Jakie robić proporcje, jak tworzyć odpowiednie miksy dla wszystkich technik – o tym tłumaczę informacje na polski do pełnego kursu.

W jednym artykule gdzieś na stronach Google widziałam pytanie i odpowiedź. Czy te dwa rodzaje pigmentów można mieszać? Odpowiedź został napisany: często producenci pigmentów mieszają je, dodając pigmenty nieorganicznie do organicznych. Robią tak dlatego, by zwiększyć trwałość pigmentów organicznych. TO NIEPRAWDA!

TO NIEPRAWDA! Czy pigmenty organiczne i nieorganiczne są bezpieczne? Napisano długą odpowiedź. Zbyt głupi! Powiem wprost. Każdy pigment może powodować alergie. 20 klientów będzie bez alergii, a 21 z alergiami. Alergia może przejść, a także czasami – to 1% na 100 będzie reakcja alergiczna nieprzewidywalna. Organiczne i nieorganiczne – Wszystkie nie są naturalne.

W Internecie jest wiele fałszywej informacji. Eksperci piszą na forach bez znajomości chemii. Eksperci piszą bez znajomości kolorystyki. Wydaje im się, że wiedzą, ale gdy tylko problem jest złożony z klientem, nie mogą samodzielnie naprawić błędu własnego lub cudzego w pracy.

Życzę dobrych klientów! Pracujcie bez błędów i łatwej kolorystyki! Bądźcie profesjonalistami! Bądź najlepszym specjalistą w swoim mieście!